Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

Veturilo - warszawski rower publiczny

Veturilo - warszawski rower publiczny

Tematem marcowego wydania iZTM jest system Veturilo – warszawski rower publiczny. Uruchomiony w 2012 roku system wypożyczania rowerów Veturilo okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Po pierwszym miesiącu okazało się, że liczba wypożyczeń przekroczyła 100 tysięcy. W sezonie 2013 do ponad 50 stacji dojdzie ponad 100 nowych, rozmieszczonych w całej Warszawie. Chętni będą mieli do dyspozycji 2,5 tysiąca rowerów.

Ponadto, zapraszamy na wycieczkę „Tramwajem za granicę”, z Niemiec do Francji. A w sentymentalnej podróży przez historię komunikacji publikujemy kolejny materiał z cyklu o sieciach tramwajowych w polskich miastach – likwidowanych i  odbudowywanych. Tym razem o Słupsku. To miasto bez tramwajów, ale w centrum stoi stary wagon tramwajowy, w którym można wypić kawę i uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych Słupska.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską