Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska.

Z początkiem września dla posiadaczy Biletów Warszawiaka oraz Młodego Warszawiaka znika podział na dwie strefy biletowe. Dzięki temu za dotychczasową cenę biletu na 1. strefę będą mogli pojechać dużo dalej. Jakie miejsca warto odwiedzić? Okolice Warszawy kryją wiele atrakcyjnych punktów. Wszystkim, którzy szukają pomysłu na weekendowy wypad podpowiadamy kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Od 1 września korzyści czekają również na mieszkańców podwarszawskich gmin. Rozszerzony program Warszawa+ to trzy progi dofinansowania do ceny biletów. Dzięki temu pasażerowie zapłacą mniej, a różnicę pokryją samorządy. Jak ten program działa, gdzie odbierać karty i gdzie kodować bilety piszemy w numerze.

Ponieważ kończą się wakacje, przypominamy także naszym Czytelnikom, jakie zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego wiążą się z początkiem roku szkolnego.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską