Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

WTP... Wygoda To Podstawa

WTP... Wygoda To Podstawa

Nasze pismo zmienia swoją nazwę i znak, ale jedno pozostanie niezmienne – będziemy informować o najważniejszych sprawach dotyczących Warszawskiego Transportu Publicznego. Na pożegnanie z nazwą „iZTM” przypominamy kilka historycznych okładek.

O czym jeszcze piszemy? Każdego dnia mieszkańcy stolicy oraz osoby przyjezdne wykonują miliony podróży Warszawskim Transportem Publicznym. Dla nas każdy pasażer jest ważny. Każdej osobie, kupującej bilet i wsiadającej do autobusu, tramwaju czy pociągu metra bądź Szybkiej Kolei Miejskiej chcemy zapewnić bezpieczną oraz wygodną podróż, w myśl hasła Wygoda To Podstawa.

Dlatego władze Warszawy tak wiele uwagi poświęcają nieustannemu unowocześnianiu taboru. O skali inwestycji, jakie zrealizowano w stolicy w ostatnich latach opowiada Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Nasze miasto chce być liderem we wprowadzaniu innowacji podnoszących komfort podróżowania. Można je spotkać w Warszawskim Transporcie Publicznym na każdym kroku i to one m.in. decydują o tym, że komunikacja miejska jest tak dobrze oceniana przez podróżnych.

Zapraszamy także do przeczytania rozmowy z radnym Michałem Bitnerem, który jest pomysłodawcą stworzenia jednego logo WTP. W bieżącym numerze piszemy także, jak tego typu spójne systemy identyfikacji funkcjonują w innych krajach oraz przedstawiamy pierwszą część historii oznaczeń komunikacji miejskiej w Warszawie.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską