Winda na stacji M1 Racławicka – ZTM Warszawa

Winda na stacji M1 Racławicka

peron stacji metra Racławicka

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił w grudniu 2020 roku przetarg na budowę windy na stacji metra Racławicka. Zwycięzca przetargu będzie miał siedem miesięcy na realizację inwestycji.

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę platformy na windę na stacji pierwszej linii metra Racławicka. Platforma znajduje się w przejściu południowo-zachodnim i łączy poziom terenu z antresolą.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie demontaż istniejącego podnośnika i zastąpienie go standardową windą. Będzie to winda z teleskopowymi drzwiami – wykonanymi ze stali nierdzewnej – które po otwarciu zapewnią przestrzeń o szerokości jednego metra. Progi i drzwi zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, a podłoga z granitu. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 600 kg.

Dodatkowo wykonawca wykona prace przystosowujące windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikuje ścieżkę dotykową przed windą – na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W windzie zamontuje przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Sukcesywnie uzupełniamy stacje najstarszego odcinka warszawskiego metra w takie udogodnienia. Dotychczas dobudowaliśmy je na stacjach: Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (podnośnik) i Służew (jedna).