Winda na stacji M1 Racławicka – ZTM Warszawa

Winda na stacji M1 Racławicka

peron stacji metra Racławicka

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał w lutym 2021 roku umowę na budowę nowej windy na stacji metra Racławicka. Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na wybudowanie dźwigu.

Podpisaliśmy umowę ze spółką Intero Serwis na przebudowę platformy na windę na stacji metra Racławicka pierwszej linii. Platforma znajduje się w przejściu południowo-zachodnim i łączy poziom terenu z antresolą.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie demontaż istniejącego podnośnika, przebudowa konstrukcji szybu i zastąpienie go standardową windą. Będzie to winda z teleskopowymi drzwiami – wykonanymi ze stali nierdzewnej – które po otwarciu zapewnią przestrzeń o szerokości jednego metra. Progi i drzwi zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, a podłoga z granitu. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 600 kg.

Dodatkowo wykonawca wykona prace przystosowujące windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikuje ścieżkę dotykową przed windą – na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W windzie zamontuje przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Zgodnie z podpisaną umową, prace powinny zostać wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Wygrodzenie wykonawcy to 695 tys. zł.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.