Trasa tramwajowa na Tarchomin i do Winnicy – ZTM Warszawa

Trasa tramwajowa na Tarchomin i do Winnicy

Na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich powstaje w północnej części Warszawy trasa tramwajowa łącząca pierwszą linię metra z Tarchominem, Nowodworami i Winnicą.

Obecnie pasażerowie korzystają już z siedmiokilometrowego odcinka Metro Młociny – Nowodwory. Odcinek Metro Młociny – Mehoffera, o długości 5,5 km, oddano do użytku w 2014 roku, a 1,5 roku później 1,5-kilometrowy odcinek od ulicy Mehoffera do Nowodworów. Obecnie trwa budowa ostatniego 800-metrowego odcinka do Winnicy.

Mieszkańcy Białołęki mają obecnie do dyspozycji dziewięciu przystanków tramwajowych: Świderska, Stare Świdry, Śreniawitów, Myśliborska, Tarchomin (przy ulicy Ćmielowskiej), Mehoffera, Tarchomin Kościelny, Štefánika i Nowodwory.

Trasę obsługują tramwaje dwóch linii, a czas przejazdu z węzła przesiadkowego Młociny na Tarchomin wynosi około 10 minut, a na Nowodwory około 13 minut.

Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Łączna wartość kontraktu to 67 mln zł, a w tym roku wydane ma być 31,3 mln zł. ZTM otworzył już oferty w przetargu na koncepcję architektoniczno-budowlaną węzła przesiadkowego Winnica „zamykającego” trasę tramwajową. Powstanie tam również parking P+R. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej węzła przesiadkowego Winnica wraz z pętlą autobusowo-tramwajową oraz parkingiem „Parkuj i jedź”.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.