Budowa parkingu P+R Metro Bródno – ZTM Warszawa

Budowa parkingu P+R Metro Bródno

W listopadzie 2020 roku została zaprezentowana koncepcja architektoniczno-budowlana parkingu P+R Metro Bródno. Jej wykonawca zaproponował dwa budynki na 475 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 116 miejsc dla rowerów.

Obecnie trwa budowa ostatniego wschodniego odcinka M2. Przy ostatniej stacji Bródno, w sąsiedztwie skrzyżowania ulicy Rembielińskiej z L. Kondratowicza, planowany jest parking przesiadkowy „Parkuj i jedź”. Latem 2020 roku Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej parkingu P+R Metro Bródno wraz z kartą informacyjną przedsięwzięcia oraz studium wykonalności zadania.

W listopadzie 2020 roku zwycięzca przetargu zaprezentował koncepcję. Zaproponował dwa budynki, połączone podziemnym przejazdem, w których będzie łącznie 475 miejsc postojowych, w tym m.in. miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami oraz punkty do ładowania aut elektrycznych. Projektanci zaproponowali także 116 miejsc postojowych dla rowerów.

Parking P+R Metro Bródno będzie przyjazny środowisku naturalnemu. Na dachach budynków planowane jest zasadzenie roślin, które stworzą strefę odpoczynku dla mieszkańców. Dodatkowo, na dachu budynku A mają zostać zamontowane panele fotowaltaiczne, a na budynku B proponowany jest skatepark oraz siłownia na wolnym powietrzu, tzw. street workout. Ze szczegółowymi informacjami na temat koncepcji parkingu można zapoznać się na stronie na Facebooku, za pośrednictwem której prowadzono spotkanie informacyjne.

W pobliżu parkingu pozostanie też bazarek. Zarząd Transportu Miejskiego odstąpił część nieruchomości przeznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na parking. Zagospodarowanie tej części terenu będzie leżało po stronie kupców.

Kolejnym krokiem, leżącym po stronie zwycięzcy przetargu, będzie wykonanie karty informacyjnej przedsięwzięcia i studium wykonalności zadania. Studium wykonalności to materiał, który może być podstawą m.in. do sporządzenia wniosku o dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w nowej perspektywie unijnej oraz innych programów pomocowych.

Mieszkają Państwo w sąsiedztwie planowanego parkingu? Planujecie zostawiać na nim samochód i przesiadać się do metra? A może mieszkacie w niedalekiej okolicy i planujecie dojeżdżać do parkingu rowerem, a podróż kontynuować Warszawskim Transportem Publicznym? Zachęcamy do zapoznania się z koncepcją parkinu, a następnie podzielenie się z jej wykonawcą swoimi opiniami i pomysłami. Można to zrobić wypełniając anonimowo ankietę. Dziękujemy