Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Veturilo Warszawski Rower Publiczny

Będziemy kompatybilni

Będziemy kompatybilni

Jeden system jest, a drugi ruszy w sierpniu. Z pewnością wszystkich miłośników rowerów ucieszy wiadomość, że wypożyczalnie Veturilo i Bemowo Bike będą ze sobą kompatybilne. Porozumienie w tej sprawie, 29 czerwca, podpisał dyrektor ZTM – Leszek Ruta, zastępca burmistrza Bemowa – Krzysztof Zygrzak oraz prezes spółki Nextbike Polska - Tomasz Wojtkiewicz.

Dzięki temu rozwiązaniu warszawscy cykliści, od sierpnia będą mogli korzystać zarówno z 11 wypożyczalni działających już w dzielnicy Bemowo pod szyldem Bemowo Bike (zlokalizowanych m.in. przy ratuszu oraz na pętlach Stare Bemowo, Nowe Bemowo i przy ul. Połczyńskiej), jak i z 55 wypożyczalni Veturilo, które zostaną  uruchomione w sierpniu przez Zarząd Transportu Miejskiego i powstaną w centrum stolicy, na Ursynowie i Bielanach.

Wszystko dzięki determinacji ZTM i władz Bemowa oraz woli współpracy ze strony operatora obydwu systemów, czyli spółki Nextbike Polska.

Skorzystają na tym miłośnicy jednośladów – będą mieli do dyspozycji większą liczbę punktów i nie będą już ograniczeni terytorialnie do miejsc, w których funkcjonują poszczególne systemy. Rower wypożyczony na Bemowie, będzie można przypiąć do stojaków Veturilo ustawionych np. w centrum, a użytkownicy Veturilo będą mogli zwrócić pojazdy na Bemowie.

To nie wszystko. Osoby zarejestrowane w jednym systemie, będą mogły bez przeszkód i bez powtórnej rejestracji (wystarczy zaakceptowanie dodatkowego regulaminu) wypożyczać rowery w drugim. Oczywiście pod warunkiem uiszczenia opłat zgodnych z taryfą danego systemu.

Stawki za dwie pierwsze godziny wypożyczenia pojazdu zostaną ujednolicone. Zarówno w przypadku Veturilo, jak i Bemowo Bike pierwszych 20 minut jazdy otrzymujemy gratis. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru zapłacimy przysłowiową „złotówkę”, a za drugą godzinę - 3 złote.

Różnice w opłatach pojawią się przy dłuższych wypożyczeniach. Za każdą kolejną godzinę jazdy rowerem wypożyczonym na Bemowie trzeba będzie zapłacić 4 złote. W przypadku systemu ZTM, preferującego krótsze  podróże – trzecia godzina będzie kosztowała – 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł.

opublikowano 29 czerwca 2012r.
ostatnia aktualizacja 30 lipca 2012r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską