Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Zostawisz auto na Niedźwiadku

Zostawisz auto na Niedźwiadku

Rozpoczęła się budowa parkingu Parkuj i Jedź Ursus Niedźwiadek. W uroczystości wbicia pierwszej łopaty, 4 listopada, uczestniczyła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta, burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński oraz Krzysztof Groblewski z Polskich Linii Kolejowych. Parking na ponad 350 miejsc będzie gotowy w marcu 2012 r.

Powstanie przy ul. Orląt Lwowskich, na wysokości istniejącej tam pętli autobusowej. Na kilkupoziomowym obiekcie będzie 356 miejsc parkingowych, z czego 8 miejsc będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Umowa na budowę, z wybraną w przetargu firmą Warbud, została podpisana w połowie września bieżącego roku.

Budowa parkingu to pierwszy etap utworzenia w Ursusie Niedźwiadku dużego węzła komunikacyjnego. Oprócz istniejącej pętli i budowanego parkingu, znajdzie się tam także przystanek kolejowy oraz będzie wygodne przejście dla pieszych pod torami kolejowymi.

Przy przejściu podziemnym znajdzie się również 120 miejsc dla rowerów. 100 zadaszonych miejsc zaplanowano od strony ul. Orląt Lwowskich. 20 miejsc znajdzie się od strony ul. Krawczyka, po drugiej stronie torów. 

Przejście podziemne i peron przystanku będą budowane jednocześnie. W ramach inwestycji przebudowany zostanie również układ torowy. Pozwolenie na budowę przejścia zostało wydane w sierpniu bieżącego roku. Gotowy jest także projekt porozumienia o wspólnej inwestycji, które zostanie zawarte między ZTM a spółką PKP PLK. We wrześniu tego roku Rada Warszawy podjęła też uchwałę o pozyskaniu i przekazaniu do Polskich Linii Kolejowych terenów niezbędnych do realizacji tej inwestycji.

Obecnie trwa procedura związana z decyzją o lokalizacji linii kolejowej. ZTM czeka także na pozwolenie na budowę tej linii, która powstanie w trybie specustawy. Niezbędna dokumentacja jest w końcowej fazie przygotowania przez PLK.

W I kwartale 2011 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę przystanku kolejowego i przejścia podziemnego. Obie inwestycje mają być gotowe w tym samym czasie co parking Parkuj i Jedź.

Obecnie w Warszawie działa siedem parkingów Parkuj i Jedź, które oferują kierowcom w sumie 2,6 tys. miejsc parkingowych. Ósmym parkingiem, oddanym do użytku, w połowie 2011 r., będzie postój w al. Krakowskiej. Kolejny zostanie otwarty przy przystanku SKM w Wawrze (pod koniec 2011 r.). Parking w Niedźwiadku będzie dziesiąty. Zaawansowane są również prace przy projektowaniu parkingu przy przystanku SKM w Rembertowie.

opublikowano 4 listopada 2010r.
ostatnia aktualizacja 4 listopada 2010r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską