Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Nie pętla tylko zawrotka

Nie pętla tylko zawrotka

W projekcie inwestycyjnym Tramwaj na Tarchomin, ZTM nie rozważa zmiany lokalizacji pętli przy ul. Mehoffera.

Jak wiadomo, inwestycja ma być realizowana w dwóch etapach. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie linii tramwajowej po zakończeniu I etapu (do pętli Mehoffera) rozważane jest wybudowanie technicznej zawrotki, zlokalizowanej między ulicami Ćmielowska – Botewa.

Powstałaby ona jedynie po to, aby w przypadku awarii pojazdy mogły zawracać bez powodowania paraliżu komunikacyjnego. W pobliżu tych ulic z uwagi na szczupłość terenu nie ma możliwości wybudowania pętli tramwajowej z torami postojowymi oraz przystankami pasażerskimi.

opublikowano 23 października 2010r.
ostatnia aktualizacja 25 października 2010r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską