Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Dziesięć w jednym, czyli Centrum Zarządzania Parkingami P+R

Dziesięć w jednym, czyli Centrum Zarządzania Parkingami P+R

Do 2020 roku planowane jest zakończenie prac nad Centrum Zarządzania Parkingami „Parkuj i jedź”. Z jednego miejsca pracownicy będą zarządzać monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem na parkingach P+R. Będą mogli też na bieżąco reagować na awarie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje, by w przyszłym roku zaczęło działać Centrum Zarządzania Parkingami „Parkuj i jedź”. Obecnie trwają negocjacje z firmami zewnętrznymi, w ramach których zostanie wyłoniony wykonawca centrum. Zadaniem zwycięskiej firmy będzie przygotowanie i wdrożenie systemu, który umożliwi zarządzanie wszystkimi parkingami z jednego miejsca – węzła komunikacyjnego Młociny.

Będzie to system kompleksowego zarządzania systemami zabezpieczeń technicznych i automatyką budynkową, m.in. monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem. Dodatkowo zostaną opracowane tzw. scenariusze alarmowe. Oznacza to, że pracownicy centrum będą w czasie rzeczywistym informowani o zdarzeniach i nieprawidłowościach pojawiających się na parkingach, a tym samym będą mogli na bieżąco reagować.

W kolejnym etapie prac planowana jest rozbudowa centrum o kolejne systemy, m.in. o stanie wolnych miejsc na poszczególnych parkingach oraz pobierania opłat parkingowych.

Do końca 2020 roku, do Systemu Zarządzania Parkingami, jako pierwsze zostanie włączonych 10 obiektów ZTM: węzeł komunikacyjny Młociny wraz z parkingami P+R Metro Młociny I i II oraz kolejne parkingi P+R: Metro Marymont, Połczyńska, Metro Wilanowska, Metro Ursynów, Metro Stokłosy, Al. Krakowska, Ursus Niedźwiadek, Wawer SKM i Anin SKM. Docelowo wszystkie już funkcjonujące oraz planowane parkingi P+R będą zarządzane z Centrum Zarządzania Parkingami.

opublikowano 10 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską