Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Tramwajem z Dworca Zachodniego do Grójeckiej

Tramwajem z Dworca Zachodniego do Grójeckiej

Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla odcinka trasy tramwajowej z Dworca Zachodniego do ulicy Grójeckiej. To część planowanej trasy do Wilanowa. Zwycięzca przetargu będzie miał 1,5 roku na przygotowanie projektów oraz zdobycie wszystkich pozwoleń, a prace budowlane są planowane na lata 2022-2023.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej odcinka trasy tramwajowej oraz zdobycie zgód i pozwoleń administracyjnych Tramwaje Warszawskie ogłosiły 3 lipca br. Odcinek będzie prowadził z Dworca Zachodniego wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku do  Grójeckiej.

Pod Dworcem Zachodnim zostanie wybudowany przystanek tramwajowy, połączony z przejściem podziemnym i stacją kolejową. Tramwaje do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku będą jeździły około 500-metrowym tunelem, który będzie biegł pod Parkiem Zachodnim. Dalej tramwaje pojadą między jezdniami ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku aż do  Grójeckiej. Przy skrzyżowaniu zostanie wybudowany węzeł rozjazdowy, dzięki któremu będą mogły skręcać we wszystkich kierunkach.

Odcinek Dworzec Zachodni – ulica Grójecka jest częścią projektu budowy nowej trasy tramwajowej z Dworca Zachodniego do Wilanowa. Będzie to ok. 20-km trasa, która połączy Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. W ramach inwestycji zostanie także wybudowana nowa zajezdnia tramwajowa na Annopolu oraz kupione nowe tramwaje.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Tramwajów Warszawskich.

opublikowano 4 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską