Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Nie zalegajmy. Grajmy

Nie zalegajmy. Grajmy

Spotkanie z Dorothy, Arabellą i Cassandrą? Nic prostszego – wystarczy wybrać się do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. To jedno z miejsc, którego odwiedzenie jest premiowane w Warszawskiej Grze Turystycznej. 1 lipca rozpoczęły się kolejne edycje Warszawskiej Gry Turystycznej i Patriotycznej Gry Komunikacyjnej.

Poniedziałek, 1 lipca jest pierwszym dniem kolejnych edycji Warszawskiej Gry Turystycznej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz Patriotycznej Gry Komunikacyjnej przygotowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Zarząd Transportu Miejskiego.

Warszawska Gra Turystyczna

Warszawska Gra Turystyczne to sposób na poznanie Warszawy, jej najatrakcyjniejszych i najciekawszych miejsc oraz historii. Jednym z takich miejsc są ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej wypełnione m.in. różami Super Dorothy oraz powojnikami – Arabellą i Cassandrą. Istotne jest to, że poznajemy miasto polegając na Warszawskim Transporcie Publicznym i własnych nogach. Gra potrwa od 1 lipca do 15 września br.

Co trzeba zrobić w pierwszej kolejności? Wejść na stronę www.graedu.pl/warszawa, zapoznać się z zasadami i zarejestrować swój udział. Warto także pobrać aplikację na urządzenia mobilne do czytania kodów QR.

Na czym polega gra? Trzeba odwiedzać wybrane wcześniej miejsca w Warszawie i odpowiadać na związane z nimi pytania. W niektórych miejscach są zainstalowane tabliczki z kodami QR. Wystarczy sczytać kod, a na ekranie pojawią się informacje o danym miejscu oraz poświęcone mu pytania. Dodatkowe punkty można zdobyć za rozwiązanie testu dotyczącego pracowników przedsiębiorstwa Tramwaje i Autobusy m.st. Warszawy w czasie II wojny światowej. Premiowane są także przejazdy Warszawskimi Liniami Turystycznymi – autobusowymi 100 i 400, tramwajowymi T i 36 oraz promami „Pliszka”, „Słonka” i „Wilga”.

Patriotyczna Gra Komunikacyjna

Inicjatorom gry przyświeca jeden cel – nie pozwolić, aby zapomniano o Armii Krajowej oraz losach jej żołnierzy i Warszawy podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Do 150 miejsc „opowiadających” wojenną historię AK i stolicy można dojechać Warszawskim Transportem Publicznym. Gra rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do końca br.

Co trzeba zrobić w pierwszej kolejności? Aby przyłączyć się do gry, należy wejść na stronę www.graedu.pl/pgk, przeczytać regulamin oraz zarejestrować swój udział. Konieczne będzie pobranie aplikacji do czytania kodów QR.

Na czym polega gra? Najciekawszą częścią gry jest docieranie do różnych zakątków miasta, odnajdywanie Miejsc Pamięci, czyli miejsc, które odegrały niebagatelną rolę podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego oraz poznawanie ich historii. W miejscach tych zamontowano tabliczki z kodami QR. Po zbliżeniu telefonu do kodu, na ekranie wyświetli się historia miejsca i pytania. Punktowane w grze będą m.in.: prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące historii Armii Krajowej, przedsiębiorstwa Tramwaje i Autobusy m.st. Warszawy i konspiracyjnej działalności jego pracowników podczas II wojny światowej oraz zarejestrowane podróże komunikacją miejską do Miejsc Pamięci.

Zachęcamy do wzięcia udziału w grach!

 

opublikowano 1 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską