Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Zapisy na zajęcia komunikacyjne dla szkół

Zapisy na  zajęcia komunikacyjne dla szkół

„Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – to zajęcia edukacyjne o komunikacji zbiorowej dla uczniów szkół podstawowych. Rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2019/2020 dla klas I-III ze szkół podstawowych z aglomeracji warszawskiej. Zajęcia rozpoczną się w październiku.  

Zapraszamy szkoły z aglomeracji warszawskiej (obszar I i II strefy biletowej ZTM) do zgłaszania klas I-III na zajęcia edukacyjne „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”. Chcemy  opowiedzieć  dzieciom o Warszawskim Transporcie Publicznym, zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko naturalne. Zajęcia odbywają się w klasie oraz autobusie elektrycznym, który przyjeżdża do szkoły.

Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest przesłanie zgłoszenia (do pobrania na stronie) oraz zapewnienie na terenie szkoły miejsca do zaparkowania 12-metrowego autobusu. Dzieci muszą mieć możliwość bezpiecznego poruszania się przy autobusie w trakcie zajęć. Na zgłoszenia czekamy pod adresem ekozajecia@ztm.waw.pl.

Planowany początek zajęć to październik tego roku. W ciągu jednego dnia w zajęciach edukacyjnych może uczestniczyć pięć klas z jednej szkoły. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Prosimy, aby zgłoszeń dokonywały szkoły, nie rodzice indywidualnie. Informację o naborze prosimy przekazywać wychowawcom dzieci.

opublikowano 3 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpiecznie w komunikacji

Bezpiecznie w komunikacji

Komunikacja miejska powinna być miejscem bezpiecznym, w którym każdy będzie się czuł dobrze. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dotyczących bezpieczeństwa. Powinni ich przestrzegać rodzice podróżujący z małymi dziećmi. Jeśli odpowiednio umieszczą wózek w przeznaczonym do tego miejscu i będą się stosować do poleceń wydawanych przez kierowców bądź motorniczych, to ich podróż upłynie bezpiecznie i spokojnie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską