Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

W niedzielę będziemy na Woli i na Pradze

W niedzielę będziemy na Woli i na Pradze

Specjały i produkty regionalne na ulicy Floriańskiej, a w Parku Sowińskiego przegląd organizacji pozarządowych, instytucji oraz działalności prywatnych działających na terenie Woli. Nie zabraknie również rozmów o komunikacji miejskiej.

Już w niedzielę 19 maja (początek o 9.00) Urząd Dzielnicy Praga-Północ zaprasza na XIV edycję Jarmarku Floriańskiego. Na odwiedzających ulicę Floriańską czekać będą stoiska i kramy z regionalną kuchnią oraz z rękodziełem. Dla dzieci przygotowanych będzie również wiele atrakcji, takich jak animacje, zabawy czy też dmuchańce. Miłośnicy tańca będą mogli skorzystać z warsztatów tańca organizowanych przez Stowarzyszenie Format Zero / Akademia Tańca. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula.

Urząd Dzielnicy Wola do Parku Sowińskiego zaprasza również w niedzielę 19 maja, w godzinach 14.00-18.00, na imprezę WOLSKI KOROWÓD 2019 – #PODAJ DALEJ! Będzie to już trzynasta edycja przeglądu organizacji pozarządowych, instytucji oraz działalności prywatnych działających na terenie Woli. Uczestnicy zaprezentują swoje oferty pomocowe, edukacyjne, kulturalne, promujące zdrowy styl życia oraz aktywność społeczną. W miasteczku namiotowym można liczyć m.in. na: nieodpłatne badania profilaktyczne i promocja zdrowego stylu życia, zabawy i warsztaty dla małych, dużych i największych, strefę gier i konkursy, poradnictwo i pomoc dotyczącą zjawiska przemocy i sposobów jej przeciwdziałania.

Zapraszamy również na stoiska Warszawskiego Transportu Publicznego, gdzie najmłodsi będą mogli skorzystać z ciekawych atrakcji, a starsi porozmawiać o komunikacji.

Powiększ zdjęcie

opublikowano 16 maja 2019r.
ostatnia aktualizacja 16 maja 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską