Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Karta Ucznia – złóż wniosek elektronicznie

Karta Ucznia – złóż wniosek elektronicznie

Działa już specjalna platforma internetowa, na której można złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia. Kartę, tak jak do tej pory, odbiera się w szkole.

Platforma przeznaczona jest dla pierwszoklasistów w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020. Instrukcje, w jaki sposób z niej korzystać, zostały już przesłane do szkół wraz z prośbą o przekazanie ich bezpośrednio rodzicom przyjętych dzieci.

Jak skorzystać z serwisu? Rodzice (opiekunowie dziecka) powinni wejść na stronę internetową (każda szkoła ma swój unikalny adres), a następnie wypełnić formularz i złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia. Składanie takiego wniosku w wersji papierowej w szkole nie będzie już potrzebne, chociaż należy pamiętać, że taka możliwość w dalszym ciągu została zachowana.

Platforma działa w podobny sposób jak podstrona Warszawskiego Transportu Publicznego na której składa się wniosek o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej. Po otrzymaniu prawidłowo wypełnionego wniosku Zarząd Transportu Miejskiego wyśle na wskazany w formularzu adres e-mailowy potwierdzenie. O terminie odbioru karty w szkole będą informowały rodziców (opiekunów) szkoły.

Możliwość bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym, dzięki decyzji warszawskich radnych, mają uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz mieszkający w stolicy, ale uczący się poza jej granicami. Do tej pory wydano ok. 170 tys. Kart Ucznia.

opublikowano 14 maja 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską