Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Bilety WTP w Mint Mobile Warszawa

Bilety WTP w Mint Mobile Warszawa

Sieć mobilnej sprzedaży biletów Warszawskiego Transportu Publicznego powiększa się. Od piątku 1 marca pasażerowie stołecznej komunikacji mogą kupować bilety przy użyciu aplikacji mobilnej Mint Mobile Warszawa.

Operatorem aplikacji Mint Mobile Warszawa jest firma Mennica Polska. Korzystać z niej mogą posiadacze smartfonów z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację ściągnąć można ze sklepów Play i App Store (link - TUTAJ). Jej uruchomienie wymaga podania numeru telefonu, a następnie wpisania kodu weryfikacyjnego przesłanego w SMS. W aplikacji dostępne są bilety czasowe, jednorazowe oraz krótkookresowe. Możliwe sposoby płatności to karta płatnicza oraz przedpłacona portmonetka.

Mint Mobile Warszawa to szósta aplikacja mobilna, w której dostępne są bilety Warszawskiego Transportu Publicznego. Zakup jest możliwy również za pośrednictwem moBilet, mPay, SkyCash, jakdojade.pl i zbiletem.pl. Liczba osób wykorzystujących ten kanał dystrybucji biletów wciąż wzrasta. W 2018 r. Zarząd Transportu Miejskiego zanotował sprzedaż biletów stołecznej komunikacji o wartości ponad 955 mln zł. Była ona wyższa niż w 2017 roku o ponad 8 mln zł. Za pośrednictwem aplikacji mobilnych kupiono bilety o wartości ok. 29,8 mln zł. Sprzedaż ta zanotowała największy wzrost w porównaniu z 2017 r. – o aż 77,61 proc.

opublikowano 28 lutego 2019r.
ostatnia aktualizacja 7 marca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską