Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawski Transport Publiczny wsparł WOŚP

Warszawski Transport Publiczny wsparł WOŚP

Ponad 105,6 tys. zł – taka jest łączna kwota, jaką Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w tym roku wsparł Warszawski Transport Publiczny. To suma jaką fani komunikacji wrzucili do puszek w zabytkowych autobusach i tramwajach oraz za jaką wylicytowali transportowe atrakcje przygotowane Urząd m.st. Warszawy, Zarząd Transportu Miejskiego, Metro Warszawskie i Tramwaje Warszawskie. 

Ostatniego dnia stycznia zakończyły się internetowe aukcje na rzecz WOŚP. Absolutnym hitem tegorocznej „transportowej” zbiórki był udział w przejeździe testowym budowanym obecnie, północno-wschodnim odcinkiem II linii metra (od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, do stacji Trocka). Zwycięzca aukcji internetowej zapłacił za tę wyjątkową przejażdżkę aż 32,3 tys. zł!

Jak co roku, można było przejechać się specjalnymi, „serduszkowymi” pojazdami komunikacji miejskiej - m.in. zabytkowym ikarusem i jelczem oraz tramwajami typu 4Nj, 13N, 102N i 105Na. W każdym z pojazdów kwestowali członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Udało im się poprawić ich zeszłoroczny wynik i ustanowić nowy rekord, zbierając łącznie 56 877,83 zł!

Cały szereg interesujących licytacji internetowych przygotowały Tramwaje Warszawskie. Łącznie dzięki nim przewoźnik przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ponad 10 tys. zł. Największym powodzeniem cieszyła się licytacja, w ramach której kupić można było zabytkową drewnianą ławeczkę z tramwaju typu N, produkowanego przez Konstal Chorzów w latach 1948-1956. Osoba, która złożyła najwyższą ofertę, zapłaciła za ten nietypowy mebel ponad 3,6 tys. zł.

Natomiast na aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Metro Warszawskie wylicytować można było spacer tunelem metra pod Wisłą. To jedyna okazja, żeby przejść pod dnem rzeki ze stacji Centrum Nauki Kopernik do stacji Stadion Narodowy. Nocny spacer trasą mającą około kilometra został sprzedany za prawie 2,6 tys. zł.

ZTM i KMKM wspólnie w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowali także licytację piłki z autografami piłkarzy Legii Warszawa. Cena wywoławcza wyniosła 300 zł. Cenny dla każdego fana warszawskiej drużyny przedmiot sprzedano za kwotę 3800 zł.

opublikowano 1 lutego 2019r.
ostatnia aktualizacja 18 lutego 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską