Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Mikołajki Warszawskiego Transportu Publicznego

Mikołajki Warszawskiego Transportu Publicznego

W mikołajki, 6 grudnia, po warszawskich ulicach i torach jeżdżą świątecznie udekorowane pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego. Kto do nich wsiądzie, ten dostanie słodki upominek. Pomocnicy świętego Mikołaja rozdają łakocie również w Punktach Obsługi Pasażerów i na węzłach przesiadkowych.

Dziś rozpoczyna się świąteczny czas w komunikacji miejskiej, który potrwa do Święta Trzech Króli, 6 stycznia.

6 grudnia stołeczna komunikacja miejska została przejęta przez Mikołajów. Kierowcy, motorniczowie, ale też kontrolerzy biletów i pracownicy Punktów Obsługi Pasażerów założyli czerwone czapeczki z białymi pomponami. W POP-ie nie tylko można załatwić sprawę, ale i  dostać od ZTM słodki upominek. Również kontrolerzy mają tego dnia dla pasażerów słodycze.

Na trasy wyjechały pojazdy, oklejone gwiazdkami, śnieżynkami i życzeniami. Spotkać je można na liniach: 24, 118, 157 i 222. Świąteczny wagon przygotowało również Metro Warszawskie. Poza życzeniami w przystrojonych pojazdach na pasażerów czekają łakocie. W mikołajki pracownicy WTP rozdają słodkości również na węzłach komunikacyjnych: Młociny i Wilanowska, przy wyjściu ze stacji metra Centrum i w Łomiankach.

Niespodzianka dla Warszawiaków! 

6 grudnia o 4:27 z zajezdni na Woli wyjechał specjalny, świąteczny tramwaj. Między 14:00 a 20:00 pojawi się w nim również Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami – śnieżynkami, które będą rozdawać pasażerom słodycze. W mikołajki w czerwonych czapkach można spotkać także motorniczych. Warto pamiętać, że świąteczny klimat nie kończy się 6 grudnia. Specjalny tramwaj będzie jeździć po ulicach Warszawy przez cały miesiąc! 3174 – to numer boczny wyjątkowego wagonu typu 120Na, który został oddelegowany do tej roli.

Trasy, na których można spotkać świąteczny tramwaj:

  • 6-9 grudnia – linia 24, trasa: Nowe Bemowo – Gocławek
  • 10-16 grudnia – linia 10, trasa: Os. Górczewska – Wyścigi
  • 17-23 grudnia – linia 9, trasa: Gocławek – P+R al. Krakowska
  • 24-30 grudnia – linia 24, trasa: Nowe Bemowo – Gocławek
  • 31 grudnia – 6 stycznia – linia 20, trasa: Żerań FSO – Boernerowo

Oprócz tego w najbliższe dwa weekendy: 8-9 grudnia i 15-16 grudnia na ulice Warszawy wyjedzie Świąteczny Tramwaj z Radiem Kolor, w którym będzie mobilne studio, a mieszkańcy stolicy będą mogli składać życzenia świąteczne na antenie.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 6 grudnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 7 grudnia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską