Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Standardy dla węzłów przesiadkowych – wykonawca wybrany

Standardy dla węzłów przesiadkowych – wykonawca wybrany

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał firmę, która opracuje standardy dla węzłów przesiadkowych. W Warszawie co druga podróż komunikacją miejską odbywa się z przesiadką.

Wykonawca został wyłoniony w procedurze negocjacji. Brały w niej udział dwie firmy. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii zakresu i metodologii opracowania – przedstawiciele ZTM wymagali, aby powstały dokument był kompleksowy i opisywał m.in. dostępność przestrzenną węzłów przesiadkowych, system informacji pasażerskiej, infrastrukturę i wyposażenie. Opracowanie zostanie przygotowane przez konsorcjum IDOM. Na wykonanie zadania będzie ono miało 330 dni od podpisania umowy.

Podmiot wybrany przez ZTM przygotuje standardy i wytyczne projektowania węzłów przesiadkowych Warszawskiego Transportu Publicznego. W pierwszym etapie prac przeprowadzi on szczegółowy audyt 9 węzłów przesiadkowych, sporządzi opisy stanu istniejącego oraz przygotuje poaudytowe rekomendacje sugerowanych modernizacji. Drugi etap będzie polegał na stworzeniu standardów i wytycznych wraz ze schematami prezentującymi poszczególne rozwiązania. Przygotowana w ten sposób dokumentacja będzie pierwszym krokiem do poprawy jakości węzłów przesiadkowych, a – co za tym idzie – także podwyższenia poziomu transportu publicznego w Warszawie i życia mieszkańców stolicy.

opublikowano 26 listopada 2018r.
ostatnia aktualizacja 26 listopada 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską