Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Kart Ucznia nie trzeba przedłużać

Kart Ucznia nie trzeba przedłużać

Ważności Kart Ucznia nie trzeba przedłużać co roku. Są ważne przez cztery lata od momentu wydania lub do końca nauki w szkole.

Uczniom, rodzicom i nauczycielom przypominamy, że ważność wydanych Kart Ucznia trwa cztery lata – nie trzeba ich przedłużać na początku nowego roku szkolnego Wyjątkiem jest sytuacja, w której dziecko wcześniej skończy szkołę, np. uczniowie ostatniej klasy gimnazjum otrzymywali uprawnienie na rok, a dzieci uczące się obecnie w ósmej klasie szkoły podstawowej lub trzeciej klasie gimnazjum mają uprawnienia ważne do 30 września 2019 roku.

W razie zgubienia lub zniszczenia Karty Ucznia po duplikat trzeba zgłosić  się do Punktu Obsługi Pasażerów z wypełnionym wnioskiem, dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka oraz aktualnym zdjęciem.

Możliwość bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym, dzięki decyzji warszawskich radnych, mają uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz mieszkający w stolicy, ale uczący się poza jej granicami. Z tych uprawnień korzysta już około 162 tysięcy uczniów, z czego niemal 16 tysięcy to tegoroczne pierwszaki.

opublikowano 5 października 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską