Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Weź udział w Warszawskiej Grze Turystycznej!

Weź udział w Warszawskiej Grze Turystycznej!

Trwa drugi etap Warszawskiej Gry Turystycznej umożliwiającej poznanie atrakcyjnych i interesujących miejsc na mapie Warszawy. Do gry można dołączyć w każdej chwili. Jej edycja potrwa do 30 grudnia 2018 roku.

Dzięki Warszawskiej Grze Turystycznej promowana jest komunikacja miejska, historia ciekawych miejsc w stolicy i postacie historyczne z nimi związane. Można w niej brać udział od 23 czerwca 2018 roku. Natomiast od września – w drugim etapie – na mapie gry pojawiły się nowe punkty. Do dotychczasowych 50 (m.in. Zamku Królewskiego, Ogrodu Saskiego, Synagogi im. Nożyków, Muzeum Powstania Warszawskiego, czy PGE Stadionu Narodowego) dodano 25 atrakcyjnych turystycznie lokalizacji. To m.in. okolice Cytadeli Warszawskiej, siedziba Telewizji Polskiej SA, pomnik Mikołaja Kopernika, czy Filharmonia Narodowa. Dzięki Warszawskiej Grze Turystycznej uczestnicy mają szansę wykazać się wiedzą na ich temat.

W tym etapie za odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich 75 miejsc i na dodatkowe 25 pytań testowych można uzyskać maksymalnie 3000 punktów. Tematyka testu to działalność konspiracyjna przedsiębiorstwa „Tramwaje i Autobusy m.st. Warszawy” podczas drugiej wojny światowej. Punkty przyznawane są także za podanie statusu zawodowego podczas rejestracji, za wpis do księgi gości, za wypełnienie ankiety, czy za każdą z trzech rekomendacji gry znajomym.

Punktowane jest także korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego. Za każdy przejazd metrem, autobusem, czy tramwajem bilans uczestników wzrasta o 20 punktów. Łącznie za korzystanie z komunikacji miejskiej gracz może zebrać do 1500 punktów.

Udział w Warszawskiej Grze Turystycznej możliwy jest poprzez rejestrację na stronie https://graedu.pl/warszawa lub przez specjalną aplikację do czytania QR kodów. W zależności od liczby zdobytych punktów uczestnikom gry przyznawane będą wirtualne odznaki – złota, srebrna i brązowa. Osoby, którym przyznano co najmniej srebrną odznakę, otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

opublikowano 5 października 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską