Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Wgrywając Bilet Warszawiaka zmień kontrakt

Wgrywając Bilet Warszawiaka zmień kontrakt

Od 1 września Bilety Warszawiaka są ważne w 1 i 2 strefie biletowej. O czym trzeba pamiętać wgrywając nowy bilet w automacie biletowym?

Bilety Warszawiaka wgrane na kartę miejską przed datą wejścia w życie zmian w taryfie zachowują swoją ważność do końca ich obowiązywania i uprawniają do podróżowania w obu strefach. Nie trzeba kupować nowych biletów przed wygaśnięciem obecnie obowiązujących kontraktów.

Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik w jaki sposób kupić Bilety Warszawiaka w automacie po raz pierwszy po zmianie taryfy i rozszerzeniu ich obowiązywania na obie strefy. Przy każdym kolejnym zakupie Biletu Warszawiaka ważnego w „Strefie 1 + 2” automat biletowy udostępni opcję przedłużania biletu.

Sytuacja 1: gdy upłynął już termin ważności poprzednio zakodowanego biletu

Po przyłożeniu karty miejskiej do czytnika, urządzenie odczyta zapisane na niej dane.

Chcąc kupić Bilet Warszawiaka, po upłynięciu terminu obowiązywania poprzednio zakodowanego kontraktu ważnego na jedną strefę, należy skorzystać z opcji „ZMIEŃ KONTRAKT”.

Czemu należy to zrobić? Od 1 września Bilety Warszawiaka ważne tylko na jedną strefę zniknęły z taryfy i zostały zastąpione kontraktami ważnymi w obu strefach biletowych. 

Pojawi się następnie ekran, na którym będzie można wybrać opcję „BILET WARSZAWIAKA”.

Po wybraniu tej opcji zostaniemy automatycznie przekierowani do strefy, w której kupimy Bilet Warszawiaka ważny w obu strefach. Pozostanie jedynie wybranie długości obowiązywania kontraktu: 30 dni lub 90 dni.

Sytuacja 2: gdy na karcie posiadamy aktywny bilet ważny w 1 lub w 2 strefie biletowej

W tej sytuacji należy również skorzystać z opcji „ZMIEŃ KONTRAKT”. Urządzenie poinformuje następnie o usunięciu aktualnie posiadanego biletu oraz o możliwości uzyskania zwrotu niewykorzystanych pieniędzy (za dni pozostałe do końca ważności biletu) w jednym z dowolnie wybranych Punktów Obsługi Pasażerów ZTM.

W tej sytuacji pasażer ma możliwość wyboru czy nagrywa bilet ważny w 1 i 2 strefie biletowej mimo ważności Biletu Warszawiaka kupionego wcześniej. Jeśli zechce to zrobić, powinien wybrać opcję „ZMIEŃ KONTRAKT”. W tym przypadku otrzyma niewykorzystane pieniądze po zgłoszeniu się w dowolnym terminie do wybranego POP.

Przy wyborze tej opcji w dalszej kolejności należy wybrać bilet 30-dniowy lub 90-dniowy, „STREFĘ 1 + 2” oraz ulgę (o ile dotyczy).

Pasażer może też kupić bilet później (dotychczasowy Bilet Warszawiaka będzie ważny w 1 i 2 strefie), po wygaśnięciu aktualnie obowiązującego kontraktu. Wybranie przycisku  „ZAKOŃCZ” przerywa transakcję.

UWAGA: Bilet Warszawiaka kupiony po raz pierwszy po zmianie taryfy należy koniecznie aktywować. W tym celu należy zbliżyć kartę do kasownika lub bramki w metrze w celu aktywacji biletu.

Informację o tym, komu przysługuje Bilet Warszawiaka oraz jak go uzyskać można znaleźć w tym miejscu.

opublikowano 11 września 2018r.
ostatnia aktualizacja 19 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską