Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawa jest EkoKreatywna

Warszawa jest EkoKreatywna

Gry miejskie, warsztaty, kawiarenki, pokaz zabytkowych pojazdów, zaproszenia na rejs do Serocka – to wszystko i wiele innych rzeczy będzie się działo w weekend 15-16 września w zajezdni autobusowej przy ul. Włościańskiej 52. Zapraszamy w sobotę i niedzielę od godziny 11.00.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to doskonała okazja, by porozmawiać o ekologii oraz zastanowić się, jakie miejsce w dbaniu o środowisko może i powinna zajmować komunikacja miejska. Pomagają w tym wydarzenia takie jak EkoKreatywna Warszawa, które już w najbliższy weekend odbędzie się w budynkach zajezdni MZA przy ul. Włościańskiej 52. Program jest niezwykle bogaty.

W ramach forum City Mobility przedstawione zostaną plany „eko-zajezdni” – należącej do MZA zajezdni Redutowa oraz powstającej zajezdni Tramwajów Warszawskich Annopol, uczestnicy dowiedzą się jak ekologiczny i zintegrowany transport publiczny wpływa na podwyższenie poziomu życia mieszkańców aglomeracji warszawskiej, a także na czym polega budowa zielonych torowisk tramwajowych.

Wszyscy ekokreatywni będą mogli w sobotę i niedzielę wziąć udział w warsztatach naukowych. Chętni dowiedzą się, dlaczego warto jeździć komunikacją miejską, a nawet poznają naturalne detergenty.

Jednym z ważnych wyzwań, z jakimi trzeba się dzisiaj zmierzyć jest ochrona pszczół, bez których trudno wyobrazić sobie przyrodę w pełnym rozkwicie. Te pożyteczne owady są tymczasem narażone na wiele zanieczyszczeń, zwłaszcza w mieście. Dlatego podczas wydarzenia EkoKreatywna Warszawa zaplanowano warsztaty „Schronienia dla miejskich pszczół” oraz grę terenową „Poznajcie świat pszczół”, która toczyć się będzie w niedzielę na terenie Zajezdni Autobusowej MZA, przy ul. Włościańskiej 52.

W sobotę na stoisku Zarządu Transportu Miejskiego rozpocznie się z kolei gra miejska „Przesiadaj się i jedź”. W sobotę uczestnicy nie tylko będą mogli zarejestrować się do gry, ale również otrzymają pierwsze zadania do realizacji w terenie. Gra prowadzona będzie przez cały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W kawiarenkach zieleni będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć pokazy florystyczne oraz dowiedzieć się, jak w warunkach domowych założyć miniszklarnię ziołową i warzywną. Warto wybrać się z dziećmi, dla których zaplanowane zostały warsztaty artystyczne „Malowane talerze”, „Papierowe kapelusze” czy „Bezcukrowe smakołyki”.

Z okazji Dni Transportu Publicznego przedłużamy kursowanie Warszawskich Linii Turystycznych. W weekend 22-23 września po raz ostatni będzie można wsiąść na promy oraz wybrać się do Serocka.

Podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy do Serocka. Bilety wygrane w sobotę 15 września będą obowiązywać na rejs 22 września, analogicznie wejściówki wygrane w niedzielę 16 września będzie można zrealizować tydzień później – 23 września.  Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z „kołem fortuny”.

opublikowano 10 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską