Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

Wiślane promy i statki to też komunikacja publiczna. Dlatego w Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, uruchamiamy dodatkowe kursy Warszawskich Linii Turystycznych. Wejściówki są dostępne w serwisie www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy Dworcu Warszawa Wileńska.

Po raz ostatni w tym roku będzie się można wybrać w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02. Można tam dojechać specjalnym autobusem, który wyrusza o godzinie 9:00 z przystanku Podzamcze 02 - od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego).

Około godziny 12.30 statek przybija do brzegu w Serocku, aby dwie godziny później wyruszyć do Warszawy. Ten czas można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta, jednego z najstarszych na Mazowszu. Rejs kończy się około godz. 18.00.

Statek „Zefir” zabiera na pokład 120 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy będzie można również zdobyć podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa. Bilety wygrane w sobotę 15 września będą obowiązywać na rejs 22 września, analogicznie wejściówki wygrane w niedzielę 16 września będzie można zrealizować tydzień później – 23 września.  Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z „kołem fortuny”.

Po raz ostatni pływać będą promy, które są znakomitą atrakcją dla wszystkich, chcących szybko przeprawić się na drugi brzeg Wisły. „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a na promie „Wilga” zmieści się aż 40 osób i tyle samo rowerów.

opublikowano 10 września 2018r.
ostatnia aktualizacja 17 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską