Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

POP-y Ratusz Arsenał i Marymont do przebudowy

POP-y Ratusz Arsenał i Marymont do przebudowy

Dwa Punkty Obsługi Pasażerów na stacjach I linii metra zostaną przebudowane. Zarząd Transportu Miejskiego poszukuje firmy, która zaprojektuje i wykona roboty remontowe w POP-ach na stacjach Ratusz Arsenał i Marymont.

Punkt Obsługi Pasażerów na stacji Ratusz Arsenał znajduje się przy jej południowym wejściu, a POP na Marymoncie - w przejściu podziemnym. Są tam odpowiednio 3 i 2 stanowiska kasjerskie. Dzięki przebudowie zostaną one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - każde ze stanowisk będzie wyposażone w system głośnomówiący, a część także w pętle induktofoniczne dla osób niesłyszących.

Zyskają także pracownicy Punktów Obsługi Pasażerów. Powstaną tam zaplecza - oddzielne pomieszczenia socjalne oraz szatnie. Przebudowa poprawi zatem warunki pracy w obu POP-ach. Całość ma zostać wykonana do końca listopada.

W 21 Punktach Obsługi Pasażerów odwiedzający mogą m.in. zasięgnąć informacji o komunikacji miejskiej, kupić bilety, doładować Warszawską Kartę Miejską i wgrać na nią e-hologram, odwołać się od wystawionych wezwań za jazdę bez ważnego biletu a także składać skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego.

Większość POP-ów jest na stacjach metra, w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Na I linii metra są to stacje: Imielin, Służew, Politechnika, Centrum (dwa punkty), Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Marymont i Młociny. Na II linii metra POP-y można znaleźć na stacjach: Rondo ONZ, Świętokrzyska (niezależny od punktu przy I linii), Nowy Świat – Uniwersytet, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński. Trzy Punkty Obsługi Pasażerów są też na warszawskich dworcach: Wschodnim (Lubelska), Centralnym i Zachodnim. Punkt taki funkcjonuje również na Lotnisku Chopina, w Centrum Handlowym Blue City i jeden przy ul. Żelaznej 61, gdzie mieści się główna siedziba Zarządu Transportu Miejskiego.

Większość POP-ów działa w dni robocze, za wyjątkiem wybranych, które otwarte są także w weekendy. Szczegółową informację o godzinach pracy poszczególnych punktów można sprawdzić na stronie: https://www.ztm.waw.pl/pop.php?c=500&l=1.

opublikowano 10 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską