Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Stacja Księcia Janusza będzie zielona

Stacja Księcia Janusza będzie zielona

Na budowanej stacji Księcia Janusza na Woli zainstalowano już pierwsze elementy sufitu podwieszanego. Są one zielone – nawiązują tym samym do historycznego dziedzictwa okolicy, w której budowana jest stacja II linii metra.

W 1805 r. na Woli powstało gospodarstwo ogrodnicze będące własnością spółki Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich, którego właścicielem był Jan Bogumił Ulrich (1775-1844), ogrodnik zajmujący się Ogrodem Saskim. W 1876 przeniesiono je na grunty wsi Górce. Zrobił to Jan Krystian Ulrich (1809-1881), od nazwiska którego okolice te noszą nazwę Ulrychów. Do tych czasów nawiązywać będzie kolorystyka sufitu i słupów na stacji C06 Księcia Janusza. Kolor drzew przypomni o dawnych ogrodach istniejących w tej okolicy. Sufit stacji w strefie ogólnodostępnej będzie biały, a za bramkami biletowymi – zielony.

Stacja C06 Księcia Janusza to część budowanego odcinka zachodniego II linii metra, który będzie miał 3,4 km długości. Znajduje się ona pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Na Woli powstają również dwie inne stacje: C08 Płocka (pod ul. Płocką, w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską) oraz C07 Młynów (budowana pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i ul. Syreny). Koszt budowy tego odcinka II linii metra to ok. 1,148 mld zł, a wykonawcą jest turecka firma Gulermak. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na jesień 2019 r. Po uruchomieniu przewozów, dojazd podziemną koleją ze stacji Księcia Janusza do stacji Metro Świętokrzyska będzie trwał ok. 12 minut.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 5 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 5 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską