Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Odwiedź stoisko ZTM na weekendowych imprezach plenerowych!

Odwiedź stoisko ZTM na weekendowych imprezach plenerowych!

W najbliższy weekend Zarząd Transportu Miejskiego weźmie udział w trzech wydarzeniach plenerowych. Stoisko ZTM będzie można odwiedzić podczas imprez w Wesołej, na Gocławiu i Białołęce.

16 czerwca od godz. 13.00 zapraszamy na Piknik Wesoła (na terenie Szwadronu Jazdy RP, ul. Szkolna 14). Wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi m.in. miasteczko survivalowe, dmuchańce, malowanie buziek, modelowanie balonów, malowanki wielkoformatowe, akademia baniek mydlanych, teatrzyk „Na Dzikim Zachodzie”, mini plac zabaw. Będzie można spróbować swoich sił na torze wspinaczkowym, sprawnościowym, gokartowym i pneumatycznym torze przeszkód, ale również w siatkówce, grze w piłkarzyki i strzelectwie. Nie lada gratką będzie Aeropiknik, w trakcie którego odbędzie się m.in. prezentacja hangaru pneumatycznego, drona, makiet samolotów oraz nietypowych latawców. Miłośnicy piłki nożnej i gier komputerowych także znajdą coś dla siebie. Na Piknik Wesoła będzie można dojechać bezpłatnym specjalnym autobusem (linia spacerowa W), kursującym tego dnia po dzielnicy. Trasa:

Zielona - Brata Alberta - Wspólna - Niemcewicza - Raczkiewicza - Jana Pawła II - Stara Miłosna - Jana Pawła II - Raczkiewicza - Armii Krakowej - Moniuszki - Raczkiewicza - Niemcewicza - Wspólna - Brata Alberta - Zielona

Szczegółowy rozkład jazdy - do pobrania poniżej.

Więcej na temat wydarzenia

Drugim wydarzeniem, podczas którego odwiedzić będzie można stoisko ZTM jest Dzień Gocławia. Odbędzie się ono 16 czerwca w godzinach 13.00-20.00 w Parku nad Balatonem przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. To kolejna edycja plenerowego pikniku artystycznego. Program składa się z prezentacji scenicznych, rodzinnych warsztatów rękodzielniczych, ruchowych, muzycznych oraz innych atrakcji na trawie. Ponieważ tegoroczna edycja nawiązuje do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w program wydarzenia zostały wplecione elementy polskiej tradycji ludowej. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Kapela PoPieronie - zdobywca III miejsca w konkursie organizowanym przez II Program Polskiego Radia pod nazwą Folkowy Fonogram Dwójki (2013). Stoisko ZTM będzie czynne w godzinach 14.00 - 18.30.

Więcej informacji na temat imprezy

Serdecznie zapraszamy również do wzięcia udziału w pikniku Dni Białołęki, który odbędzie się 17 czerwca w Parku Henrykowskim, przy ul. Klasyków róg ul. Modlińskiej. W planie przewidziano takie atrakcje jak: zespół cygański Dromenca, Duet Bahamas i Przyjaciele, teatrzyk dla dzieci "Czerwony Kapturek", wycieczki zabytkowym autobusem z gawędą historyczną, konkursy, zabawki pneumatyczne, baseny z kulami wodnymi, warsztaty budowania z klocków LEGO, warsztaty bębniarskie, rodzinne gry planszowe, warsztaty sadzeniaków, programy artystyczne i sportowe. O godzinie 15.30 odbędzie się koncert Joszko Broda i Dzieci Brody. Stoisko ZTM odwiedzić będzie można w godzinach 11.00-18.00.

Więcej na temat tego wydarzenia

Na stoisku ZTM będzie można uzyskać informacje o Warszawskim Transporcie Publicznym. Podczas pikników na Białołęce i w Wesołej wszyscy chętni będą mogli przedłużyć uprawnienia do Karty Warszawiaka (e-hologram) na kartę miejską. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły pokolorować obrazki, zdobyć nagrodę w zabawie „Koło Fortuny" czy zagrać w grę planszową.

opublikowano 14 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 14 czerwca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską