Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Nabór na zajęcia komunikacyjne dla szkół - edycja 2018/2019

Nabór na zajęcia komunikacyjne  dla szkół - edycja 2018/2019

Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór na zajęcia komunikacyjne dla klas I-III ze stołecznych szkół podstawowych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest transport publiczny i jak wpływa on na środowisko naturalne, a także poznają główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską.

Uczniowie przekonają się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, których przybywa na stołecznych ulicach. Część zajęć odbędzie się w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym.

Na zgłoszenia(dokonywane przez nauczycieli-wychowawców) czekamy pod adresem ekozajecia@ztm.waw.pl. Należy do nich dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (do ściągnięcia poniżej). Zajęcia będą się odbywały w każdy czwartek miesiąca z wyjątkiem dni wolnych od zajęć, okresów świątecznych oraz ferii zimowych. Pierwsze zajęcia planujemy w czwartek 4 października 2018 roku.

Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie na terenie szkoły miejsca do zaparkowania autobusu (12-metrowego) tak, aby uczniowie mogli się przy nim bezpiecznie poruszać podczas zajęć.

W ciągu jednego dnia w zajęciach może uczestniczyć pięć klas z jednej szkoły. Blok (dwie godziny lekcyjne) obejmuje zajęcia w klasie oraz z wykorzystaniem autobusu elektrycznego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA: prosimy, aby rodzice uczniów nie dokonywali zgłoszeń. Informację o naborze zajęć prosimy przekazywać wychowawcom Państwa dzieci!

opublikowano 4 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską