Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Parkingi P+R będą nowocześniejsze

Parkingi P+R będą nowocześniejsze

Nowoczesne technologie na parkingach Parkuj i Jedź - Zarząd Transportu Miejskiego poszukuje dostawcy systemu pobierania opłat oraz wykonawcy wielobranżowej dokumentacji projektowej systemu zarządzania parkingami P+R.

ZTM chce wykorzystać do kontroli i rozliczania użytkowników parkingów system odczytujący tablice rejestracyjne. Dzięki temu kierowcom będzie wygodniej korzystać z parkingów. Częścią nowego systemu pobierania opłat mają być także tablice informujące o rzeczywistej liczbie wolnych miejsc, a także interkomy do kontaktu z obsługą.  Obsługa parkingów skupiona będzie w jednym miejscu dzięki centralnemu systemowi zdalnego nadzoru. Wykonawca zagwarantuje również serwis i wsparcie techniczne przez kilkuletni okres eksploatacji.

Drugi przetarg dotyczy wykonania projektu budowy centrum zarządzania parkingami, dzięki któremu pracownicy ZTM będą zdalnie administrowali wszystkimi parkingami. Zadanie wykonawcy przygotowującego dokumentację to zaprojektowanie wyposażenia parkingów w systemy dozoru wizyjnego, bezpieczeństwa pożarowego czy sterowania oświetleniem. Całość dopełnią przygotowane przy współpracy z ZTM scenariusze alarmowe, informujące w czasie rzeczywistym obsługę parkingów o występujących zdarzeniach i nieprawidłowościach na poszczególnych obiektach. Zaproponowane rozwiązania muszą uwzględniać możliwość rozwoju i rozbudowy zamawianych systemów związaną z planami zwiększenia liczby parkingów P+R.

ZTM wybierze oferty systemów praktycznych i innowacyjnych. Wykreowane dzięki temu zostaną standardy budowy obiektów użyteczności publicznej na miarę XXI wieku. Dla zwycięzców przetargów ich realizacja będzie niepowtarzalną okazją do pozyskania unikatowego doświadczenia i znakomitych referencji. Mieszkańcy Warszawy otrzymają natomiast nowoczesne rozwiązania gwarantujące znaczący wzrost jakości usług świadczonych w ramach systemu parkingów P+R.

Obecnie w 9 dzielnicach Warszawy działa 14 parkingów Parkuj i Jedź (nowy system zarządzania i pobierania opłat obejmie 10 z nich), które codziennie umożliwiają przesiadkę do warszawskiego transportu publicznego ponad 4200 kierowcom samochodów oraz ponad 650 rowerzystom. Bezpłatnie z obiektów tych mogą korzystać osoby posiadające ważne bilety krótkookresowe (dobowe, 3-dniowe, weekendowe) oraz okresowe (30- i 90-dniowe).

opublikowano 5 lutego 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską