Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawskie Linie Turystyczne

„Trzydzieści sześć” także w piątki

„Trzydzieści sześć” także w piątki

Czy jechałeś już „trzydziestką szóstką”? Nie? To zapraszamy. Od piątku – 12 lipca, tramwaje wyjeżdżają na warszawskie ulice w piątki, soboty, niedziele i święta.

Przejażdżki „parówką” lub „akwarium” z Ochoty na Żoliborz cieszą się dużą popularnością. Dlatego od piątku – 12 lipca – tramwaje Warszawskiej Linii Turystycznej kursują nie tylko w weekendy, ale także w piątki.

Można wybrać się na przejażdżkę na trasie: Pl. G. Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – Metro Marymont. Tramwajem można dojechać m.in. do: zabytkowego Zespołu Stacji Filtrów, Pałacu Kultury i Nauki, Ogrodu Saskiego i budynku PAST-y, o który podczas Powstania Warszawskiego toczyły się zacięte walki.

W piątki, pierwszy tramwaj  linii 36 wyrusza z placu G. Narutowicza o godzinie 12.24, a ostatni o 20.42. W przeciwną stronę, czyli z Metra Marymont pierwszy tramwaj wyjeżdża o godzinie 11.35, a ostatni o 20.19. Tramwaje kursują co około pół godziny, a przejazd całej trasy zajmuje około 35 minut.

Linia tramwajowa 36 jest jedną z atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych. Została uruchomiona po raz pierwszy w tym roku. Łączy Ochotę z Żoliborzem, jednocześnie przejeżdżając malowniczą ulicę Filtrową, Marszałkowską z socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową oraz żoliborskimi ulicami z modernistyczną zabudową. Do obsługi linii skierowano zabytkowe tramwaje 13N, zwane „parówkami” oraz tramwaje 105Na „akwaria”. Tramwaje linii 36 będą kursowały do 15 września.

W tramwajach linii 36 obowiązują wszystkie bilety z taryfy ZTM.

Szczegółowe informacje o linii 36 i pozostałych Warszawskich Liniach Turystycznych są dostępne tutaj

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej i dzielnica Mokotów zachęcają także do weekendowej przejażdżki specjalną linią tramwajową „M” jak Mokotów. Zabytkowe tramwaje obsługują trasę: Pl. G. Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – Metro Wilanowska – Puławska – J. P. Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP Służewiec – Marynarska – Wołoska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – Pl. G. Narutowicza. O historii Mokotowa podczas przejażdżki opowie przewodnik. Przejazd jest bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

 

opublikowano 11 lipca 2019r.
ostatnia aktualizacja 15 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską