Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

W oczekiwaniu na wakacje – pikniki w Wesołej i na Bemowie

W oczekiwaniu na wakacje – pikniki w Wesołej i na Bemowie

W Wesołej, przy piosenkach Natalii Kukulskiej, wybiorą najsilniejszą kobietę i mężczyznę. Na Bemowie będzie można nauczyć się bezpiecznie jeździć w towarzystwie Michała Szczygła. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, zapraszamy na pikniki w Wesołej-Groszówce i w Parku Górczewska. Na imprezach będzie można także porozmawiać o komunikacji miejskiej z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego.

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego będą na dwóch warszawskich piknikachw Wesołej na Groszówce, pomiędzy ulicami J. Słowackiego, G. Narutowicza, J. Matejki i A. Mickiewicza, w godzinach 13.00 – 17.00 oraz w Parku Górczewska, w Amfiteatrze Bemowo, w godzinach 12.00 – 17 00. Dla najmłodszych pasażerów przygotują grę plenerową, gry planszowe, koło fortuny oraz komunikacyjne kolorowanki. Starsi pasażerowie będą mieli możliwość porozmawiać o komunikacji miejskiej, zadać pytania i wyrazić swoją opinię.

W Wesołej Arriva i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie uruchomią specjalną autobusową linię piknikową W, której autobusy dowiozą na piknik. Autobusy będą wyruszały z przystanku Torfowa i pętli Zielona i będą kursowały od około godziny 12.45 do około 19.00 z częstotliwością 30 minut (rozkład jazdy do pobrania na dole strony). Kursy będą realizowane przez autobus niskopodłogowe i zabytkowego jelcza „ogórka”.

Piknik w Wesołej został przygotowany z myślą o całych rodzinach. Na dzieci będą czekały m.in. dmuchańce, pokazy baniek mydlanych oraz kowbojskie gry i zabawy. Nie zabraknie także zajęć sportowych – odbędą się turnieje: mini siatkówki, piłki nożnej giga piłkarzyki i strzelecki oraz zawody krykieta, letnich nart i mini golfa. Zaplanowano także pokazy strongman, wybór najsilniejszego mężczyzny i kobiety oraz mini zawody strongman dla dzieci. Imprezę zakończą koncerty: Ray’a Wilsona, Natalii Kukulskiej i Future Folk. Szczegółowe informacje o pikniki są dostępne tutaj.

Na Bemowie odbędzie się piknik rodziny pod hasłem „Wakacje tuż tuż”. Najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchańcach, eurobungee i w basenie z piłeczkami. Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz skorzystania z symulatora bezpiecznej jazdy. Szczegółowe informacje o pikniki są dostępne tutaj.

Zapraszamy!

opublikowano 14 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 14 czerwca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską