Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawski Transport Publiczny wspiera WOŚP

Warszawski Transport Publiczny wspiera WOŚP

W niedzielę po raz 27. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nadal można brać udział w ciekawych licytacjach dla WOŚP.

Jak co roku, można było przejechać się „serduszkowymi” pojazdami komunikacji miejskiej, m.in. zabytkowym ikarusem i jelczem oraz tramwajami typu 4Nj, 13N, 102N i 105Na. W każdym z pojazdów kwestowali członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Udało im się pobić kolejny rekord, zbierając łącznie 56 877,83 zł!

Zarząd Transportu Miejskiego i KMKM w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapraszają również do wzięcia udziału w licytacji piłki z autografami piłkarzy Legii Warszawa. Wprawne oko kibica znajdzie na niej podpisy m.in.: Kaspra Hamalainena, Adama Hlouska, Michała Kucharczyka, Arkadiusza Malarza, Chrisa Philippsa i Mateusza Żyry. Aukcja rozpoczęła się 2 stycznia i potrwa do 16 stycznia. Aby wziąć udział w licytacji należy wejść na stronę serwisu allegro Charytatywni.

Z WOŚP grają również Tramwaje Warszawskie. Przygotowane zostały pakiety, które pozwolą każdemu zobaczyć od kuchni to, co na dzień jest niewidoczne. Będzie można poznać tajemnice zajezdni, nauczyć się prowadzić tramwaj, a nawet poczuć jak to jest nadzorować ruch kilkuset tramwajów czy zdobyć drewnianą tramwajową ławkę. Szczegóły na stronie tw.waw.pl.

Niespodziankę przygotowało także Metro Warszawskie. Na aukcji wylicytować można spacer tunelem metra pod Wisłą. To jedyna okazja, żeby przejść pod dnem rzeki ze stacji Centrum Nauki Kopernik do stacji Stadion Narodowy. Spacer trasą mającą około kilometra odbędzie się po zakończeniu kursowania pociągów podziemnej kolei. Aukcja jest tutaj.

Miasto stołeczne Warszawa z kolei wystawiło przejazd testowy na nowym, wschodnim odcinku II linii metra (od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek, do stacji Trocka). Zwycięzca aukcji zostanie więc pierwszym pasażerem nowego metra.

opublikowano 10 stycznia 2019r.
ostatnia aktualizacja 14 stycznia 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską