Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Już wkrótce nowe wyświetlacze zostaną zainstalowane na 14 peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostarczenie i montaż tablic informacji pasażerskiej.

Na ul. Puławskiej, na 5 przystankach zamontowane zostanie 10 tablic z dynamiczną informacją o odjazdach tramwajów. Również na ul. Marynarskiej jednym rzutem oka pasażerowie będą mogli sprawdzić, za ile minut odjedzie kolejny tramwaj. Na tej ulicy, na 2 przystankach umieszczone zostaną 4 tablice.

Wartość kontraktu, który wykonawca zrealizuje w ciągu 12 tygodni, wynosi ponad 895 tysięcy złotych. Cały zakup obejmuje łącznie 20 tablic.

W całej Warszawie jest już 176 tablic świetlnych z informacją pasażerską. Na 2019 r. Tramwaje Warszawskie zaplanowały montaż łącznie kilkudziesięciu, także na trasach które zostaną zmodernizowane. Pojawią się one m.in. na ul. Grochowskiej, na wszystkich przystankach między ul. Zieleniecką a Rondem Wiatraczna.

Tramwaje Warszawskie zbudowały system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty o dokładne pozycje wagonów z systemu GPS. Pokazuje on pozycję wszystkich tramwajów na ulicach Warszawy i wylicza za ile minut na przystanek przyjedzie kolejny pojazd.

Grafiki: Tramwaje Warszawskie

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 10 stycznia 2019r.
ostatnia aktualizacja 10 stycznia 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską