Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Bilet Metropolitalny: gminy pobierają karty

Bilet Metropolitalny: gminy pobierają karty

Już 22 500 kart dotarło do gmin, które przystąpiły do nowej oferty Warszawa+. Mieszkańcy mogą je odbierać od 1 sierpnia.

Samorządy, które podpisały porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego o przystąpieniu do rozszerzonego programu Warszawa+, odbierają karty.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał już 22 500 kart, które dotarły do następujących gmin: Góra Kalwaria (500 sztuk), Józefów (3 000), Otwock (4 000), Ożarów Mazowiecki (1 000), Piaseczno (4 000), Sulejówek (2 000), Stare Babice (3 000), Wiązowna (2 000) i Wołomin (3 000). Ponadto, 17 sierpnia porozumienie podpisała gmina Kampinos.

Pasażerowie mogą odbierać nośniki na terenie gmin, a następnie zakodować na nich Bilet Metropolitarny w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Zachęcamy wszystkich pasażerów, którzy już odebrali karty do udania się do jednego z POP-ów w celu zakodowania kontraktu. Pełną listę punktów można znaleźć w tym miejscu.

Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej została wprowadzona 1 sierpnia 2014 r. Od września br. oferta zostanie rozszerzona. Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu Biletu Metropolitalnego przez gminy i trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

Skorzystają na tym mieszkańcy metropolii. Tańsze bilety będą mogli nabywać pasażerowie rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego.

W ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych pasażer zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

opublikowano 17 sierpnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 17 sierpnia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską