Czas na nowe Karty Ucznia – ZTM Warszawa

Czas na nowe Karty Ucznia

grafika przypominająca o konieczności wymiany Kart Ucznia uczniów klas 4.

Czy Twoje dziecko jest uczniem 4 klasy szkoły podstawowej? Jeśli tak, czas wymienić jego Kartę Ucznia. Dzięki temu nadal będzie mogło bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty Ucznia wydane w 2018 r. stracą ważność 30 września br. Rozpoczynamy ich wymianę.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na dwa sposoby:

Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.

Jak przedłużyć ważność Karty Ucznia?

Jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas jej nie przedłużyliście, możecie to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów.

Będziecie potrzebowali: ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia. Jeśli karta wymaga wymiany, pamiętajcie o aktualnym zdjęciu w formacie 3,5×4,5 cm.

grafika - Karta Ucznia

O Karcie Ucznia

Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” –  pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

Więcej informacji o Karcie Ucznia można znaleźć na stronie WTP w zakładce „Bilety i opłaty”.

Ostatnia aktualizacja 9 września 2022

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.