Nowe fotele na trasie – ZTM Warszawa

Nowe fotele na trasie

zdjęcie nowych testowych pokryć siedzeń (ekoskóra) w komunikacji miejskiej

Testujemy nowe siedzenia w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego – dziś kolejne autobusy wyjechały na trasy z fotelami pokrytymi ekoskórą. Zbieramy opinie pasażerów.

Od dziś dwa autobusy Miejskich Zakładów Autobusowych, 18-metrowe Solarisy (numery taborowe 5409 i 5457), jeżdżą po mieście z nowymi, czerwonymi i szarymi siedzeniami z ekoskóry. Będą obsługiwały trasy linii 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527 – linie będą się zmieniały bo chcemy aby jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się z nami swoją opinią. „Przeguby” dołączyły do dwóch 12- metrowych Solarisów Komunikacji Miejskiej Łomianki, które skierowaliśmy do obsługi trasy linii 110, 150 i 250.

Siedzenia są pokryte skórą ekologiczną w kolorze szarym lub czerwonym. To materiał sprężysty, wytrzymały i trwały. Wybraliśmy te kolory bo szary to barwa stonowana, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń. Tramwaje Warszawskie natomiast przygotowują takie fotele dla dziesięciu składów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N), które na przełomie roku wyjadą na ulice.

Taki materiał jest stosowany z powodzeniem w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie. Dlatego rozpoczęliśmy testy nowych typów siedzeń, aby zapewnić najwyżej jakości standardy świadczonych usług w zakresie bezpieczeństwa. Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.

Jesteśmy ciekawi opinii pasażerów o takim pokryciu foteli. Swoje uwagi prosimy zgłaszać do Zarządu Transportu Miejskiego na adres [email protected].

Ostatnia aktualizacja 25 listopada 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.