Turyści doceniają Warszawski Transport Publiczny – ZTM Warszawa

Turyści doceniają Warszawski Transport Publiczny

zdjęcie autobusu WTP na Krakowskim Przedmieściu

Dziewięćdziesiąt cztery proc. turystów, którzy w 2020 roku korzystali z warszawskiej komunikacji miejskiej, oceniło ją dobrze.

Stołeczne Biuro Turystyki opublikowało raport za 2020 rok „Turystyka w Warszawie”. W 2020 roku Warszawę odwiedziło 3,3 mln turystów. W porównaniu z rokiem 2019 to o 67 proc. mniej. Przyczyną tak dużego spadku była oczywiście ogólnoświatowa epidemia koronawirusa.

Aż 94 proc. turystów, którzy podróżowali Warszawskim Transportem Publicznym wystawiło mu pozytywną ocenę. Warszawa znalazła się także w czołówce miast z najbardziej zrównoważonym transportem miejskim w Europie. Stolica zajęła 4. miejsce w rankingu Sustainable Mobility Index przygotowanym przez brytyjski serwis Uswitch, wyprzedzając m.in.: Paryż (5.miejsce), Wiedeń (7) i Berlin (11). Dużą zaletą Warszawy jest m.in. posiadanie przyjaznej środowisku naturalnemu floty autobusowej. Obecnie po stołecznych ulicach kursuje ponad pół tysiąca autobusów o alternatywnych źródłach napędu – elektrycznych, gazowych i hybrydowych.

Wśród ponad 3 mln turystów, którzy w 2020 roku odwiedzili Warszawę, znalazło się 2,6 mln mieszkańców innych części Polski i 700 tys. cudzoziemców. Z grona gości zza granicy najchętniej odwiedzali stolicę: Niemcy (143 tys.), Brytyjczycy (124 tys.) i Francuzi (62 tys.). Przyjeżdżano, aby zwiedzać zabytki, odwiedzać krewnych i znajomych oraz załatwiać sprawy służbowe. Zarówno dla polskich, jak i zagranicznych turystów największą atrakcją było Stare Miasto.

Raport jest dostępny na stronie https://warsawtour.pl/raporty-i-badania/.

Ostatnia aktualizacja 19 listopada 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.