Krok do P+R w Wesołej – ZTM Warszawa

Krok do P+R w Wesołej

zdjęcie parkingu "Parkuj i Jedź" (P+R)

Ogłosiliśmy przetarg na przygotowanie kolejnych dokumentów przybliżających nas do wybudowania parkingu „Parkuj i Jedź” w Wesołej.

Pod koniec 2019 r. poznaliśmy wyniki prac koncepcyjnych, prowadzonych w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Wesoła, dotyczących parkingu „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Wesoła. Teraz ogłosiliśmy przetarg na opracowanie karty informacyjnej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz studium wykonalności.

Parking planowany jest na terenie ograniczonym ulicami Okuniewską i 1. Praskiego Pułku, w sąsiedztwie stacji kolejowej. Docelowo w tym miejscu planowane są także przystanki i pętla autobusowa.

Zgodnie z koncepcją architektoniczną, planowany jest budynek pięciokondygnacyjny z 310 miejscami postojowymi, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, osób współdzielących podróże oraz samochodów elektrycznych. Zaplanowano także stojaki rowerowe i dwie strefy Kiss and Ride. Wjazd i wyjazd z parkingu zaprojektowano z planowanej w ramach budowy tunelu pod torami kolejowymi, ulicy łączącej ronda na ulicy 1. Praskiego Pułku i Okuniewskiej   Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na złożenie ofert do 27 lipca do godz. 12.00. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie przygotowanie wymaganych dokumentów w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

Ostatnia aktualizacja 20 października 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.