Pomoc dzieciom i odwiedziny w ZTM – ZTM Warszawa

Pomoc dzieciom i odwiedziny w ZTM

Dyrektor ZTM i zaproszony gość

Takich gości chcemy mieć w Zarządzie Transportu Miejskiego jak najczęściej. W czwartek 8 lipca odwiedził nas Tomasz Gawryluk, który podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował Dzień w ZTM za 2047,22 zł.

Na to wydarzenie trzeba było poczekać z powodu epidemii koronawirusa kilka miesięcy, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Pan Tomasz wreszcie mógł zrealizować swoją nagrodę i spędzić kilka godzin w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego.

Gościa najpierw przyjęła na kawie Dyrektor ZTM Katarzyna Strzegowska w towarzystwie m.in. swojego zastępcy Tomasza Rupiewicza. Potem pana Tomasza przejął Robert Człapiński z Działu Kontaktu z Pasażerem, który wcielił się w rolę przewodnika.

Program wizyty był napięty. Zwycięzca licytacji WOŚP, po wizycie u Dyrektor Strzegowskiej, zwiedził Centralę Ruchu ZTM. Po czym przyszła kolej na Dział Organizacji Przewozów i poznanie działania programu Visum. Potem Robert Człapiński zaprowadził gościa do tzw. „laboratorium”, czyli miejsca, w którym pracownicy Działu Nadzoru Przewozów przeprowadzają testy systemów informacji liniowej autobusach certyfikowanych przez ZTM.

To była tylko część atrakcji, bo następnie pan Tomasz udał się do zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych (dawniej Centralnych Warsztatów Samochodowych) przy ul. Włościańskiej, gdzie obejrzał kolekcję zabytkowych autobusów będących własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Bardzo spodobało mu się pomieszczenie, w którym przywracane do życia są elektroniczne tablice informacji pasażerskiej.

Na zakończenie gość dostał książkę „Zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej z kolekcji KMKM w Warszawie”.

Ostatnia aktualizacja 13 lipca 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.