Przesadzamy, budujemy – ZTM Warszawa

Przesadzamy, budujemy

przesadzanie drzew w miejscu budowy nowej pętli autobusowej Ostroroga

Budowę nowej pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską rozpoczęliśmy od przesadzenia drzew. Nadal będą rosły w  sąsiedztwie.

W maju rozpoczniemy prace budowlane przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Do końca roku powstanie tam pętla autobusowa Ostroroga, która zastąpi obecnie funkcjonującą – Młynów.

Projekt nowej pętli zakłada także urządzenie terenów zielonych. W nowe miejsca trzeba przesadzić 11 drzew – klon i robinie akacjowe – które kolidują z budową. Zgodnie z planem, wszystkie, w miarę możliwości, pozostaną blisko pętli, w pasie zieleni przy ul. Wawrzyszewskiej. Jeśli nie będzie to możliwe, np. z powodu mocno rozbudowanej na tym obszarze podziemnej infrastruktury, znajdziemy dla nich inne miejsce w pobliżu.

Do obowiązków firmy budującej pętlę będzie należała także opieka nad drzewami w ciągu trzech lat od zakończenia prac – podlewanie, przycinanie koron itd. Zieleń, która pozostanie na terenie nowej pętli w czasie robót budowlanych zostanie zabezpieczona – otoczenie krzewów i drzew wygrodzone, a pnie w razie konieczności obłożone oszalowaniem z desek. W uzgodnieniu z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy zostaną posadzone także nowe rośliny.

Trwają również przygotowania do zasadniczych prac budowlanych – przygotowywana jest organizacja ruchu na czas budowy, przebudowa instalacji podziemnych – energetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych itd. Maszyny budowlane wjadą na plac budowy w drugiej połowie maja.

Nowa pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską pomieści dwa perony o długości 60 i 40 m oraz niezbędną infrastrukturę – chodniki oraz drogę i parking rowerowy. Zostanie także przygotowane miejsce do zamontowania ładowarek dla autobusów elektrycznych. W ramach inwestycji rozbudowana i usprawniona zostanie również infrastruktura przystankowa oraz drogowa. Nowa para przystanków planowana jest przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską, a te znajdujące się obecnie przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.

Szczegółowe informacje o inwestycji są w informacji „Nowa pętla autobusowa na Woli”

Ostatnia aktualizacja 21 września 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.