Prace na pętli Żerań FSO i Wiatraczna – rozpoczynamy sezon remontów – ZTM Warszawa

Prace na pętli Żerań FSO i Wiatraczna – rozpoczynamy sezon remontów

zdjęcie autobusu linii 516

Na poniedziałek, 12 kwietnia zaplanowaliśmy rozpoczęcie remontu części pętli autobusowej Żerań FSO, trwają już prace na Wiatracznej. Tym samym zaczynamy sezon remontów przystanków i pętli. W tym roku wyremontujemy ich co najmniej trzydzieści.

Spółka Planeta – z którą w marcu podpisaliśmy umowę na budowę i remonty przystanków autobusowych – rozpocznie 12 kwietnia remont części pętli autobusowej Żerań FSO. Prace będą prowadzone przy drugim – patrząc od pętli tramwajowej – peronie. Pomiędzy peronami wzmocnimy konstrukcję i wymienimy nawierzchnię. Wcześniej – na naszą prośbę – służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dokonały przeglądu sieci kanalizacyjnej pod pętlą oraz jej udrożnienia. Od wtorku 6 kwietnia trwa częściowy remont na autobusowej pętli Wiatraczna.

Pracami na pętli Żerań FSO i Wiatraczna rozpoczynamy sezon tegorocznych remontów infrastruktury komunikacyjnej. Do końca roku spółka Planeta oraz Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wyremontują na nasze zlecenie ponad 30 przystanków: na Ochocie – siedem, w Śródmieściu – sześć, po cztery na Mokotowie i Pradze-Południe, przy czym tutaj zostanie wyremontowana także pętla Witolin, po dwa – na Targówku oraz w Wawrze i Włochach oraz po jednym – na Bemowie, Białołęce, Bielanach i Woli oraz w Wilanowie.

Zakres prac remontowych będzie uzależniony od stanu infrastruktury na konkretnym przystanku. Mogą to być naprawy nawierzchni peronów, zatok i pasów przejazdowo-postojowych oraz drobne remonty, jak wymiana krawężnika czy urządzeń infrastruktury podziemnej (włazów kanałowych, wpustów deszczowych lub studni teletechnicznych).

Szczegółowa informacje o zaplanowanych pracach remontowych jest dostępna w komunikacie „Wybudujemy i wyremontujemy 30 przystanków”.

Ostatnia aktualizacja 11 kwietnia 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.