Wybudujemy windę na stacji metra Racławicka – ZTM Warszawa

Wybudujemy windę na stacji metra Racławicka

peron stacji metra Racławicka

Szukamy wykonawcy windy na stacji metra Racławicka. Zwycięzca przetargu będzie miał na to siedem miesięcy.

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę platformy na windę na stacji pierwszej linii metra Racławicka. Platforma znajduje się w przejściu południowo-zachodnim i łączy poziom terenu z antresolą.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie demontaż istniejącego podnośnika i zastąpienie go standardową windą. Będzie to winda z teleskopowymi drzwiami – wykonanymi ze stali nierdzewnej – które po otwarciu zapewnią przestrzeń o szerokości jednego metra. Progi i drzwi zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, a podłoga z granitu. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 600 kg.

Dodatkowo wykonawca wykona prace przystosowujące windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikuje ścieżkę dotykową przed windą – na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W windzie zamontuje przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Zainteresowani udziałem w przetargu mogą składać oferty do 17 grudnia do godziny 11.00. Sukcesywnie uzupełniamy stacje najstarszego odcinka warszawskiego metra w takie udogodnienia. Dotychczas dobudowaliśmy je na stacjach: Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (podnośnik) i Służew (jedna).

Ostatnia aktualizacja 3 lutego 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.