Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie pociąg – ZTM Warszawa

Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie pociąg

Montaż ekranów Systemu Informacji Pasażerskiej

Pasażerowie metra podróżujący ursynowskim odcinkiem linii M1 mogą już przed wejściem na stację szybko zorientować się, o której odjedzie pociąg. Właśnie kończą się prace przy montażu ekranów informacji pasażerskiej.

Na razie nowe monitory SIP pojawiły się na stacjach Kabaty, Natolin i Imielin, ale w najbliższych dniach zostaną zamontowane na pozostałych stacjach, aż do stacji Wilanowska. W sumie w pojawi się 28 nowych ekranów informacji pasażerskiej. Będą wyświetlać informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Tego typu wyświetlacze, wiszące na antresolach, są już zamontowane na pozostałych stacjach linii M1, są też obecne na całej linii M2.

Odporne i trwałe

Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, są: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne.

Sprzęt jest także kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca – firma Rail-Mil Computers, ma zakończyć realizację zamówienia do końca roku. Wcześniejsze prace obejmowały montaż okablowania i przygotowanie infrastruktury niezbędnej do podłączenia systemu monitorów. W ciągu najbliższych dni pasażerowie podróżujący linią M1 na wszystkich stacjach będą mogli wygodnie sprawdzić, kiedy odjedzie pociąg przed wejściem na peron.

Ostatnia aktualizacja 9 kwietnia 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.