Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego – ZTM Warszawa

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

Harmonogram 8. edycji Budżetu Obywatelskiego

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, również i w tym roku będzie można zgłaszać projekty dzielnicowe, dotyczące najbliższej okolicy oraz projekty ogólnomiejskie, które swoim zasięgiem obejmują całą Warszawę lub kilka dzielnic. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec – nie trzeba być zameldowanym w mieście ani pełnoletnim.

Projekt można zgłosić na dwa sposoby:

Wsparcie oferowane mieszkańcom na etapie zgłaszania projektów

Aby dokładnie wyjaśnić warszawiakom zasady i harmonogram nowej edycji, 1 grudnia odbędą się tzw. spotkania otwarcia – w tym roku wyjątkowo, ze względu na pandemię COVID-19, z mieszkańcami spotkamy się online:

Pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dopracowaniu pomysłu czy oszacowaniu kosztów jego realizacji będzie można uzyskać podczas dyżurów konsultacyjnych pracowników urzędu. Kontakty do urzędników pełniących dyżury telefoniczne i mailowe będzie można znaleźć na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl.

Kolejne etapy budżetu obywatelskiego w Warszawie

Od od 1 grudnia do 25 stycznia 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. Po zakończeniu etapu zgłaszania projektów każdy z nich zostanie przez nas zweryfikowany formalnie i merytorycznie – nastąpi to do 4 maja 2021 r. Przedstawiciele urzędu sprawdzą m.in. czy pomysł został zgłoszony w terminie, czy jest zgodny z obowiązującym prawem, możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku oraz czy jego koszt nie przekracza określonego limitu wartości jednego projektu.

Po etapie składania i rozpatrywania odwołań, projekty zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców od 15 do 30 czerwca 2021 r. Ogłoszenie wyników planujemy 15 lipca 2021 r. W ten sposób warszawiacy wybiorą, co powstanie w mieście w 2022 r.

Harmonogram 8. edycji budżetu obywatelskiego:

Więcej informacji o spotkaniach otwarcia, a także szczegółach związanych z kolejną edycją budżetu obywatelskiego, można znaleźć na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl. oraz bo.um.warszawa.pl/site/faq.

Projekty zrealizowane i zgłoszone w budżecie partycypacyjnym są dostępne w aplikacji Warszawa 19115, dzięki której można również brać udział w głosowaniu na najlepszy pomysły mieszkańców: warszawa19115.pl/o-aplikacji-mobilnej

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.