Zaczął się rok szkolny. Nie zapomnijmy o Kartach Ucznia – ZTM Warszawa

Zaczął się rok szkolny. Nie zapomnijmy o Kartach Ucznia

Zdjęcie

Czy Państwa dziecko, zaczyna w tym roku szkolnym naukę w szkole podstawowej? Jeśli tak, zachęcamy do wyrobienia Karty Ucznia.

Nowi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w szkołach 1 września dostaną w szkołach Karty Ucznia, z którymi mogą jeździć warszawskimi tramwajami, autobusami, metrem i pociągami w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. W nowym roku szkolnym „pierwszaków” jest ok. 15 tysięcy i tyle kart docelowo musimy przygotować.

Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy tylko, aby złożyli Państwo w szkole dziecka wniosek wraz z aktualnym zdjęciem dziecka o wymiarach 3,5×4,5 cm. Dalszymi formalnościami zajmuje się szkoła, która przekazuje nam dokumenty. Możliwe jest też złożenie wniosku elektronicznie.

Każda szkoła otrzymała od ZTM indywidualny link do aplikacji, który może przekazać rodzicom. Posługując się tą aplikacją mogą Państwo złożyć wniosek bez konieczności przychodzenia do szkoły. W obydwu przypadkach, tj. wniosku papierowego i elektronicznego, gotowe Karty Ucznia rozwozimy do szkół i pierwszoklasiści dostają je w swoich szkołach.

Inaczej jest w przypadku dzieci, które mieszkają w Warszawie, ale uczęszczają do szkoły poza jej granicami. Aby wyrobić Kartę Ucznia, zapraszamy Państwa do Punktów Obsługi Pasażerów z kompletem dokumentów (wniosek, zdjęcie ucznia, legitymacja szkolna, zaświadczenie ze szkoły o miejscu zamieszkania ucznia oraz uczęszczaniu do danej szkoły w określonym roku szkolnym, dokument potwierdzający tożsamość dziecka).

W przypadku braku zdjęcia w formie papierowej zrób dziecku zdjęcie telefonem. Podczas wizyty w POP– należy wejść na stronę foto.wtp.waw.pl lub zeskanować kod QR dostępny w okienku kasowym. Następnie wybrać zdjęcie z galerii w telefonie, zapoznać się z klauzulą informacyjną, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wysłać. Na ekranie telefonu pojawi się jednorazowy indywidualny kod, który należy podać pracownikowi POP-u.

Chwila i Warszawska Karta Miejska będzie gotowa. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów WTP dla uczniów są nadawane na czas nauki szkolnej nie dłużej jednak niż na 4 lata. Po ukończeniu szkoły podstawowej Karta Ucznia traci ważność i należy wyrobić Kartę młodego warszawiaka lub Warszawską Kartę Miejską.

Ze szczegółowymi informacjami o Karcie Ucznia można zapoznać się na stronie WTP www.wtp.waw.pl/warszawska-karta-miejska/karta-ucznia.

Ostatnia aktualizacja 17 września 2020