Nowe biletomaty – ZTM Warszawa

Nowe biletomaty

Zdjęcie

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mają do dyspozycji 23 nowe automaty biletowe. Pięć ustawiono w miejscowościach aglomeracji warszawskiej.

Sieć automatów biletowych, w których można kupić bilety WTP w ostatnim czasie  powiększyła się o 23 nowe urządzenia.

Pięć nowych biletomatów zainstalowano w miejscowościach podwarszawskich obsługiwanych przez pojazdy WTP: w Borzęcinie Dużym – przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Kosmowską, w Jabłonnie – przy przystanku Pałac, w Łomiankach – przy przystanku Polmo, w Michalinie – w sąsiedztwie stacji kolejowej oraz w Ząbkach – przy skrzyżowaniu ul. Powstańców z marsz. J. Piłsudskiego. Następne dwa zaczną działać już wkrótce w Dziekanowie Leśnym (przystanek Dziekanów Leśny) oraz w Lesznie (przystanek Leszno).

Osiemnaście biletomatów ustawiono na stołecznych ulicach, w sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej. Najwięcej nowych urządzeń pojawiło się na Pradze-Południe – przy przystankach: Bliska, Dwernickiego, Gocławska, Kickiego, Lubelska, Międzyborska oraz na Mokotowie – przy przystankach: Postępu, Stegny, Wynalazek i przy parkingu „Parkuj i jedź” Metro Stokłosy.

Po dwa nowe urządzenia zamontowano na Targówku – przy przystankach: Jórskiego i Plac Ostrej Bramy, we Włochach – na Lotnisku Chopina w strefie Schengen oraz przy przystanku Sasanki.

Po jednym nowym automacie zyskały: Białołęka – przystanek Milenijna, Bielany – przystanek Kwitnąca, Śródmieście – w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z al. Armii Ludowej oraz Wola – przy centrum handlowym Wola Park.

W automatach biletowych dostępne są bilety z taryfy Zarządu Transportu Miejskiego jak również można przedłużyć ważność e-hologramu Karty Warszawiaka oraz Młodego Warszawiaka. Można w nich płacić gotówką i kartą płatniczą. Automaty biletowe zostały uruchomione przez firmę Mennica Polska S.A. oraz Mera Operator w ramach umów zawartych z Zarządem Transportu Miejskiego w systemie otwartym (każdy podmiot, który spełni jednakowe dla wszystkich warunki przystąpić do współpracy, informacje są tutaj).

Sieć sprzedaży biletów ZTM to ponad pięć tys. punktów: prawie 1,8 tysiąca punktów stacjonarnych, czyli m.in. kiosków i Punktów Obsługi Pasażerów oraz 3 243 automatów biletowych, w tym 754 stacjonarne i 2 504 zainstalowane w pojazdach komunikacji miejskiej. Do wyboru jest także sześć aplikacji na urządzenia mobilne.  

Ostatnia aktualizacja 12 marca 2020