Dziękujemy za WOŚP – ZTM Warszawa

Dziękujemy za WOŚP

dyplom 28. finału WOŚP

„Dziękujemy za każdy Wasz gest solidarności i przyjaźni skierowany w naszą stronę” – Jerzy Owsiak podziękował Zarządowi Transportu Miejskiego i wszystkim, którzy przyłączyli się do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W środę, 29 stycznia Jerzy Owsiak spotkał się z przedstawicielami miejskich instytucji i spółek i podziękował za udział w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był wśród nich także Zarząd Transportu Miejskiego.

„Dziękujemy Wam za zaufanie, jakim po raz kolejny obdarzyliście Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za każdy Wasz gest solidarności i przyjaźni skierowany w naszą stronę. Po raz kolejny polska służba zdrowia otrzyma ogromny zastrzyk pomocy w postaci sprzętu medycznego z najwyższej półki.” – czytamy we wręczonych podziękowaniach.

To podziękowania przede wszystkim dla osób, które wzięły udział w licytacjach wydarzenia i przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez Zarząd Transportu Miejskiego i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.

W tym roku miłośnicy komunikacji miejskiej i kibice piłki nożnej mogli licytować: wydarzenie „ZTM od kuchni”, czyli wizytę w Zarządzie Transportu Miejskiego, Warszawskie Karty Miejskie o unikatowym wzorze z wgranymi kontraktami 30-dniowymi i 90-dniowym oraz piłkę z podpisami piłkarzy Legii. Udało się zebrać 3 719 zł. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej przekazał na licytacje: pulpit z tramwaju 13N, boczną tablicę informacyjną z tramwaju jeżdżącego w ramach zeszłorocznego finału WOŚP oraz klubowy kalendarz i smycz. Dodatkowo uruchomiono e-skarbonkę i specjalne linie – autobusową i tramwajową, w których w dniu finału kwestowali wolontariusze – członkowie KMKM. Łącznie zebrano 100 552,20 zł.


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia 2020 roku. Pieniądze zbierane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorzy będą się skupiać na sprzęcie niezbędnym w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe.
W środę, 29 stycznia na koncie WOŚP było 115 362 894 zł.


Ostatnia aktualizacja 10 lutego 2020