WTP dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ZTM Warszawa

WTP dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zdjęcie

Ponad 3,7 tys. zł trafi do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od miłośników komunikacji miejskiej i kibiców piłki nożnej. Taką kwotę uzbierano podczas licytacji przedmiotów i wydarzeń wystawionych przez Zarząd Transportu Miejskiego.

W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zarząd Transportu Miejskiego wystawił na licytację: wydarzenie „ZTM od kuchni”, cztery Warszawskie Karty Miejskie o unikatowym wzorze i piłkę z podpisami piłkarzy Legii.

W czwartek, 22 stycznia przekazaliśmy zwycięzcom licytacji trzy karty i piłkę. Wyjątkowe karty z wzorem WOŚP-u z wgranymi 30-dniowymi biletami ZTM wylicytowali: Pan Bartłomiej z Warszawy za 557 zł, Pan Jerzy z Pabianic za 531 zł i Pan Marcin z Warszawy za 510 zł. Wszyscy są kolekcjonerami biletów komunikacji miejskiej. Cena wywoławcza karty wynosiła 180 zł.

Największą kolekcją może pochwalić się Pan Marcin, który obecnie posiada 43,5 tys. papierowych biletów z całej Polski, w tym 7,5 tys. z Warszawy. Najcenniejszym okazem jest bilet na tramwaj konny z przełomu wieków. Pan Bartłomiej skupia się na biletach Warszawy i aglomeracji warszawskiej . – Interesuję się tym od dziecka, od czasów, gdy jeździły autobusy i tramwaje z dopiskiem bis – powiedział podczas spotkania. Pan Jerzy kolekcjonuje bilety od 20 lat. – Pierwsza karta była kaliska, druga warszawska – wspominał właściciel obecnie 1,5-tys. kolekcji. Warszawska Karta Miejska z biletem 90-dniowym została wylicytowana przez Pana Marcina z Warszawy.

Piłka z podpisami piłkarzy Legii trafiła za 320 zł w ręce Pani Ewy z Warszawy. Będzie to prezent dla kuzyna, a dodatkowo, jak zaznaczyła Pani Ewa – cel jest szczytny.

Na luty zaplanowano realizację wydarzenia „ZTM od kuchni”. Zwycięzca licytacji spędzi dzień w towarzystwie pracowników Zarządu Transportu Miejskiego – spotka się z dyrektorem Wiesławem Witkiem, odwiedzi centralę ruchu, sprawdzi postępy w przygotowywaniu nowych rozkładów jazdy, by w końcu wyjechać na miasto z pracownikiem nadzoru ruchu. Będzie to… sześcioletni Jan – miłośnik komunikacji miejskiej. Jego mama sprawiła mu prezent za 1 141 zł. Cena wywoławcza wynosiła 300 zł.

Do 28. Finału WOŚP przyłączył się także Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Na licytację wystawiono: pulpit z tramwaju 13N, boczną tablicę informacyjną z tramwaju jeżdżącego w ramach zeszłorocznego finału WOŚP oraz klubowy kalendarz i smycz. Licytacje zakończono kwotą 1 218 zł. Łącznie KMKM – w ramach licytacji, e-Skarbonki i zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy-członków klubu m.in. w autobusach i tramwajach specjalnych linii – zebrał dotychczas 100 552,20 zł.

Dziękujemy!!!


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia 2020 roku. Pieniądze zbierane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorzy będą się skupiać na sprzęcie niezbędnym w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe. W czwartek, 23 stycznia na koncie WOŚP było 100 085 884 zł, a deklarowana kwota wynosiła 115 362 894 zł.


Ostatnia aktualizacja 10 lutego 2020