Graj z WOŚP, pomóż dzieciom, zdobądź wyjątkową Kartę lub spędź dzień w ZTM-ie – ZTM Warszawa

Graj z WOŚP, pomóż dzieciom, zdobądź wyjątkową Kartę lub spędź dzień w ZTM-ie

ZTM gra z WOŚP

Dzień w ZTM-ie i możliwość sprawdzenia, jak „się robi” komunikację miejską? Wyjątkowa Warszawska Karta Miejska? A może piłka do gry w nogę z podpisami piłkarzy Legii? Zachęcamy do przyłączenia się do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wzięcia udziału w licytacjach przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego już po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach 28. Finału przygotowaliśmy licytacje pięciu przedmiotów i wyjątkowego wydarzenia. Dwie licytacje jeszcze trwają.

„ZTM od kuchni”, czyli dzień w siedzibie ZTM w towarzystwie jego pracowników. Zwycięzca licytacji zacznie dzień od spotkania z dyrektorem,  odwiedzi centralę ruchu, sprawdzi postępy w przygotowywaniu nowych rozkładów jazdy, by w końcu wyjechać na miasto z pracownikiem nadzoru ruchu. Licytacja rozpocznie się 7 stycznia i zaczyna się od kwoty 300 zł.

Aby wziąć udział w tej licytacji należy kliknąć TUTAJ.

aukcja WOŚP - dzień w ZTM

Na kibiców futbolu czeka piłka z podpisami piłkarzy Legii. Cena wywoławcza to 300 zł.

Do licytacji można dołączyć klikając TUTAJ.

aukcja WOŚP - piłka Legia Warszawa z podpisami

Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach!


Użytkownicy Warszawskiego Transportu Publicznego wylicytowali już cztery Warszawskie Karty Miejskie z niepowtarzalnym wzorem. Trzy karty mają wgrany bilet 30-dniowy ważny w pierwszej i drugiej strefie biletowej. Cena wywoławcza każdej z kart wynosiła 180 złotych.

Do 90-dniowej karty dołączona jest w zestawie karta pamiątkowa przygotowana z okazji 25-lecia Zarządu Transportu Miejskiego. W tym przypadku ceną wywoławczą karty było 460 złotych.

aukcja WOŚP - karta WKM

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Pieniądze zbierane podczas przyszłorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorzy będą się skupiać na sprzęcie niezbędnym w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe.
 
Jak podaje na swojej stronie fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Polsce, w 2018 roku na 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tys. operacji. Konieczne są działania, które zwiększą liczbę operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.
 
W zakresie kardiochirurgii dziecięcej, obecnie operacje przeprowadzane są w dziewięciu ośrodkach. Rocznie wykonuje się ok, 2.5 tys. operacji serca u najmłodszych pacjentów. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego.
 
Operacje neurochirurgiczne u dzieci wykonuje się w siedmiu ośrodkach. W ciągu roku są konieczne u około trzech tysięcy pacjentów. Operacje mózgu u dzieci wymagają wyposażenia sal operacyjnych m.in. w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną.
 
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wosp.org.pl

Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2020