Spotkania konsultacyjne zmian w komunikacji po otwarciu metra na Woli – ZTM Warszawa

Spotkania konsultacyjne zmian w komunikacji po otwarciu metra na Woli

grafika "M2 na Wolę"

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne podczas których porozmawiamy o propozycjach zmian w układzie komunikacyjnym po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli.

Pociągi podziemnej kolei w kwietniu mają pojechać nowym odcinkiem od Ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. Dogodną przesiadkę do metra zyskają również mieszkańcy Bemowa, osiedli w zachodniej części miasta, a także m.in. Leszna, Mariewa, Koczargów, Babic. Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc.

Po uruchomieniu podziemnej kolei zmieni się komunikacja naziemna. W przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zapewnienie dogodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co ok. minutę.

Szczegóły proponowanych zmian znaleźć można TUTAJ.

Trwają konsultacje społeczne proponowanych zmian. Zapraszamy na dyżury konsultacyjne podczas których specjaliści z Zarządu Transportu Miejskiego w bezpośredniej rozmowie przy stolikach przedstawią proponowane zmiany i zanotują uwagi mieszkańców. Spotkania z mieszkańcami Warszawy zostały zaplanowane w następujących terminach:

Spotkania będą odbywały się w dni powszednie w godz. 17.00 – 20.00, a w niedziele w godz. 10.00 – 18.00. Spotkania będą miały formę dyżuru, dlatego zapraszamy do udziału w nich przez cały zaplanowany czas. Swoje uwagi można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres [email protected]
Na opinie czekamy do 9 lutego 2020.

Poniższa mapa przedstawia, jak wyglądałby kompletny układ komunikacyjny po wdrożeniu proponowanych zmian. Mamy nadzieję, że ułatwi to rozmowę na spotkaniach konsultacyjnych.

Schemat komunikacji miejskiej po otwarciu metra na Woli

Ostatnia aktualizacja 10 lutego 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.